کولر گازی

ثبت سفارش

کولر آبی

ثبت سفارش
توضیحات سیستم های سرمایش

یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع سیستم های سرمایشی می باشد، که این سیستم ها نیاز به خدماتی  دارند که می توانید جهت برطرف نمودن آن ها از مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه کمک بگیرید. آلفا تهویه نصب سیستم های سرمایشی ، تعمیر سیستم های سرمایشی و سرویس سیستم های سرمایشی را به صورت حرفه ای و در کمترین زمان برای شما همشهریان عزیز در تهران و البرز انجام می دهد.

سیستم های سرمایشی  

شما چه خدماتی نیاز دارید؟

نصب سیستم های سرمایشی

تعمیر سیستم های سرمایشی

سرویس سیستم های سرمایشی

 

ابتدا بیایید در مورد سیستم های سرمایشی و انواع آن بهتر آشنا شویم،
با آلفا تهویه همراه شوید:

 

سیستم سرمایشی چیست؟

سیستم سرمایشی چیست؟ نصب سیستم های سرمایشی چگونه است؟ چه زمانی به تعمیر سیستم های سرمایشی نیاز پیدا می کنیم؟ این سوالاتیست که ممکن است بار ها برای شما پیش آمده باشد .امروزه با نزدیک شدن فصل تابستان و شدت گرمای بیشتری که هر سال نسبت به سال قبل احساس می شود یکی از مسائل مهمی که در تاسیسات مکانیکی ساختمان ها به چشم می خورد بحث سرمایشی ساختمان است که از گذشته های دور تا کنون این موضوع به میان بوده است .سیستم های سرمایشی  به ما کمک می کنند تا فضای ساختمان را خنک نگه داریم.
در گذشته بیشتر از کولر های آبی برای خنک کردن محیط استفاده می شد اما امروزه بیشتر از کولرهای گازی و چیلرها و فن کویل ها و ...که در ادامه بیشتر درباره شان صحبت می کنیم استفاده می شود.سیستم های سرمایشی رفته رفته نیاز به خدماتی پیدا می کنند که مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه قادر به ارائه این خدمات می باشد

انواع سیستم های سرمایشی

کولر های آبی:

 

کولر آبی

در ارتباط با کولر های ابی که یکی از سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع  محسوب می شوند باید گفت که یکی از ارزانترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع کولر های آبی هستند که در مناطق خشک بسیار طرفدار دارند چون محیط را خنک و مرطوب می کنند. کولر های آبی با کمک تبخیر آب، هوا را خنک می کنند اساس کار کولر های آبی بدین شکل است که آب جمع شده در کف کولر آبی بوسیله پمپ آب به طرف پوشال ها هدایت می شود  با این کار پوشال های درون کولر خیس و مرطوب شده حال فن کولر بر این پوشال ها دمیده و باد خنک حاصل از این دمیدن را وارد محیط می کند .البته از معایب این کولر ها مصرف زیاد برق و آب می توان اشاره کرد.همچنین آلفا تهویه مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی در جهت نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی کولر آبی نیز فعالیت دارد.

 

 

 

کولر های گازی:

کولر گازی

کولر های گازی که یکی از متداول ترین تجهیزات  سرمایشی و تهویه مطبوع است  در مناطق شمالی و جنوبی که هوا شرجی و مرطوب است استفاده می شود. هر چند بخاطر اینکه کولر های گازی هوای خانه را تصفیه و گردو غبارهوای بیرون  را وارد خانه نکرده و از بین می برند پس در تمام نقاط ایران می توان این کولر ها را مشاهده کرد. کولر های گازی در سه نوع کولر اسپلیت، کولر پنجره‌ای و کولرهای ایستاده عرضه می شوند.اساس کار این کولر ها به این گونه است که  با استفاده از سیکل تبرید تراکمی هوای گرم محیط را گرفته و با استفاده از فیلتر ها هوا را تصفیه کرده و هوای سرد را وارد محیط می کنند. هر چند کولرهای گازی محیط خانه را مطلوب می سازند اما در بیرون از این محیط باعث تولید سم شیمیایی می شوند و محیط بیرون را آلوده می سازند.
.در صورتی که کولر گازی شما با مشکل روبه رو شد می توانید جهت برطرف نمودن مشکل آن با مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه تماس بگیرید.

 

 

داکت اسپلیت:

داکت اسپلیتنام دیگرداکت اسپلیت، اسپلیت کانالی است.امروزه داکت اسپلیت ها یکی از پر کاربرد ترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع بشمار می آیند. داکت اسپلیت می تواند هم در فصل تابستان هوا را خنک کرده و بصورت یک سیستم سرمایشی وارد عمل شود و هم در فصل زمستان بصورت یک سیستم گرمایشی عمل می کند شاید بسیاری از شما بر این تصور باشید که داکت اسپلیت همان کولر گازی است اما سخت در اشتباه هستید شاید شباهت زیاذی در نحوه عملکرد و ظاهر داشته باشند اما داکت اسپلیت ها بسیار پیشرفته تر از کولر گازی هستند.
از شایع ترین تفاوت این دو می توان به سرمای شدید تر و مصرف انرژی کم تر داکت اسپلیت ها اشاره کرد.
جهت نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی داکت اسپلیت می توانید به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در محل مراجعه کنید.

 

 

 

چیلر:

 در اینجا ما می توانیم بگوییم یکی از مهمترین سیستم های سرمایشی چیلر ها هستند. وظیفه یک چیلر سرمایش سیالات است که این سیال ها گاه می توان آب باشند و گاه هوا .آب سرد درون چیلر ها گرمای محیط را گرفته و محیط را سرد می کنند که البته در نهایت آب گرم شده دوباره به چبلر بر میگردد و سرد می شود و این روند ادامه دارد.
چیلرها به دو صورت عرضه می شوند تراکمی و جذبی که در ادامه راجب آن ها صحبت می کنیم .

 چیلر جذبی

چیلر

در چیلر جذبی از انرژی حرارتی استفاده می شود. بجای استفاده از کمپرسور از جذب کننده و مولد حرارتی استفاده می شود. بخش های اصلی چیلر جذبی شامل موارد زیر است:

1.اوپراتور  2.ابزوربر  3.ژنراتور  4.کندانسور

 به طورکلی تر چیلر ها به دو دسته تک اثره و دو اثره تقسیم می شوند.

چیلر تراکمی

در چیلر تراکمی  از انرژی الکتریسیته استفاده می شود و با استفاده از کمپرسور گاز را متراکم و عملکرد خود را آغاز می کنند.
جهت نصب، تعمیر و سرویس این دستگاه می توانید به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه در ارتباط باشید.

 


فن کویل ها:

فن کویل

 

فن کویل ها یکی از سیستم های گرمایشی و سرمایشی اند در فصل تابستان با عبور آب سرد از کویل که یک سیم مسی است و در فصل زمستان با عبور آب گرم از کویل ها باعث می شود زمانی فن شروع به وزیدن می کند از کنار کویل ها عبور کرده و باعث ایجاد هوای سرد و گرم طبق شرایط محیط شود. لازم به ذکر است که حریان آب سرد درون کویل ها توسط چیلر ها و جریان آب گرم توسط دستگاه بویلر تامین می شود. در فن کویل ها شما می توانید درجه حرارت گرما و سرما را به طور دلخواه تنظیم کنید.
در صورتی که فن کویل شما درچار مشکل شده می توانید جهت تعمیر سیستم سرمایشی فن کویل با ما در ارتباط باشید.

 

 

دستگاه پکیج یونیت:

پکیج یونیت

پکیج یونیت نیز یکی از  دستگاه های تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که از سیستم چیلر و هواساز برای این منظور استفاده می کند .گفته می شود از پکیج یونیت بیشتر در آپارتمان ها وکارخانه ها و فضای ظرفیت بالا استفاده می شود.
پکیج یونیت قابلیت نصب کویل آب گرم را نیز دارند.
جهت دریافت خدمات نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی پکیج یونیت از آلفا تهویه کمک بگیرید.

 

 

 

 

دستگاه جدید VRF:

VRF

یکی از سیستم های مدرن سرمایشی و گرمایشی که با گاز یا برق کار می کند دستگاه VRF است که این دستگاه ها فضای داخلی را اشغال نکرده و از یونیت های داخلی دیواری و سقفی تشکیل شده اند. دستگاه VRF گازی است و به آب و لوله کشی نیازی ندارد.
این دستگاه توسط کشور ژاپن اختراع شده و بیشتر منازل و کارخانه های این کشور مجهز به این سیستم  و دارای کارکردی بدون سر و صدا  همراه با آسایش و بهینه از نظر صرفه جویی مصرف انرژی هستند.

 

 

 

 

دستگاه هوشمند GHP:

دستگاه هوشمند GHP

دستگاه GHP یک سیستم سرمایشی و گرمایشی و نوعی سیستم تهویه مطبوع است که اساس کار آن سیکل تبرید تراکمی است لازم به ذکر است که این سیستم یک سیستم هوشمند است و یکی از گران ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی است.
اما باید به این نکته اشاره کرد که این  سیستم همان گونه که از نامش پیداست با گاز شهری کار می کند و موتور احتراق داخلی گاز سوز دارد و از آن جا که گاز در ایران به نسبت آب و برق ارزان تر است پس می توان گفت که این سیستم مقرون به صرفه تر از دستگاه های دیگر است و جایگزین مناسبی برای آن ها است.
این سیستم تهویه مطبوع زیر مجموعه دستگاه VRF است اما نسبت به دستگاه  VRF از تکامل بیشتری برخوردار است.

 

 

 

دستگاه زنت:

دستگاه زنت

دستگاه زنت که یک دستگاه ایرانی نام گرفته شده از مخفف کلمات زمستان و تابستان است یک دستگاه سرمایشی و گرمایشی دو منظوره و گاهی گفته می شود که چهار فصل است که شبیه به کولر های آبی و کویل آب گرم عمل می کند.
دستگاه زنت مانند یک فیلتر برای جلوگیری از هوای الوده عمل می کند که هم می تواند با برگشت هوا و هم با هوای تازه کار کند.
اساس کار این دستگاه بدین شکل است که برای ایجاد باد سرد  ابتدا پوشال توسط آب  درون دستگاه خیس می شوند سپس مانند عملکرد کولر های آبی فن درون دستگاه هوا را از میان آن عبور می دهد و باعث ایجاد هوای سرد می شود حال برای ایجاد باد گرم فن در یک یا چند ردیف کویل آب گرم باد را می دمد و همین باعث بوجود آمدن گرما می شود. از مزایای این دستگاه می توان گفت: دستگاه زنت رطوبت را تنظیم می کنند یکی از ارزانترین و ساده ترین دستگاه ها است و نصب و راه اندازی آسان و ارزانی دارد.
مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه در جهت نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی گرمایشی زنت فعالیت دارد.

 

 

 

دستگاه اکونوپک:

دستگاه اکونوپک

از دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و سیستم تهویه مطبوع دستگاه اکونوپک است که نام این دستگاه از دو کلمه لاتین گرفته شده و به معنای پکیج اقتصادی است.
این دستگاه یک سیستم احتراق مستقیم است  که با گاز طبیعی و گازوئیل و در برخی موارد به صورت دوگانه سوز کار می کند همانگونه که از نام آن پیداست این دستگاه بسیار ساده است و نیاز به موتور خانه ندارد به همین منظور از نظر اقتصادی بسیار بصرفه است.
دستگاه اکونوپک برای انجام اعمال سرمایشی از یک ایرواشر(روش تبخیری) و شست و شو دهنده هوا استفاده می کند و برای انجام اعمال گرمایشی از یک کوره احتراق مستقیم و هوای گرم استفاده می کند.

 

 

 

 

مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی

آلفا تهویه با سال ها تجربه و نمونه درخشان خدمات مفیدی همچون نصب سیستم های سرمایشی ، تعمیر سیستم های سرمایشی و سرویس سیستم های سرمایشی در تهران و البرز ارائه داده است و سعی دارد این خدمت رو در سرتاسر کشور ارائه دهد.
در ادامه با خدمات این مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی بیشتر آشنا خواهیم شد.

نصب سیستم های سرمایشی

نصب سیستم های سرمایشی یکی از خدمات آلفا تهویه است که بسیار در این کار حرفه ای عمل می کند و به بهترین شکل ممکن نصب سیستم های سرمایشی شما را انجام می دهد.
سیستم های سرمایشی انواع مختلفی دارد که برای نصب سیستم های سرمایشی هم باید از روش های مخصوص نصب آن ها استفاده کرد.
در ادامه روش نصب سیستم های سرمایشی مختلف را برای شما ارائه خواهیم داد با ما همراه باشید.

نصب کولر های آبی

پس از خریداری یک کولر آبی باید به نصب سیستم های سرمایشی کولر آبی فکر کنید که در این قسمت آن را آموزش خواهیم داد.
برای نصب سیستم های سرمایشی کولر آبی ابتدا باید آن را در یک جایگاه مناسب قرار دهید.
در گام اول نیاز به یک سیم کشی مناسب است که بهتر است توسط کارشناسان تیم آلفا تهویه انجام گیرد.
در گام دوم کلید کولر را نصب کنید.
حال بهتر است اتصال کولر به برق چک شود و در ادامه اتصال شناور را برقرار کنیم.
در گام بعدی نیاز به یک لوله مخصوص برای اتصال کولر به آب شهری داریم و در نهایت با نصب سایبان می توان گفت نصب سیستم سرمایشی کولر آبی شما به اتمام رسیده است.
مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه در زمینه نصب سیستم های سرمایشی کولر آبی فعالیت دارد و شما می توانید جهت نصب سیستم سرمایشی کولر آبی خود از آن ها کمک بگیرید.

نصب کولر های گازی

این توضیحات برای زمانیست که انتخاب شما کولر گازی باشد و شما می توانید با تیم متخصص آلفا تهویه ارتباط برقرار کرده و از آن ها بخواهید کولر گازی شما را در هر نقطه از تهران و البرز که هستید برای شما نصب کنند.
کولر های گازی از دو بخش هوا ساز یا یونیت داخلی و کندانسور و یونیت خارجی تشکیل می شوند.
برای نصب هواساز که درون منزل شما قرار می گیرد  بهتر است که این نکات رعایت شوند از جمله جایگاه نصب کولر گازی دور از نور خورشید باشد ،2 متر بالا تر از سطح زمین قرار گیرد و دور از مکان هایی که امکان نشت گاز و نفت دارند باشند.
حال ابتدا صفحه ی فلزی که کولر گازی روی آن نصب می شود یا همان صفحه نصب را روی دیوار وصل می کنیم و سپس در مرحله بعد یک سوراخ برای لوله کشی روی دیوار ایجاد می کنیم و اتصالات الکتریکی را برسی می کنیم.
برای نصب کندانسور یا یونیت خارجی که همیشه در فضای باز و بیرون منزل نصب می شود لازم است که چند نکته رعایت شود از جمله دستگاه را روی سطح صاف و تراز قرار داده  و سپس برق کشی آن را انجام دهید.
حال وقت آن رسیده که لوله کشی را از واحد داخلی از طریق سوراخ ایجاد شده بر روی دیوار به سمت واحد خارجی آورده حال این دو واحد را به هم وصل کرده و نصب به پایان می رسد.
نصب سیستم های سرمایشی کولر گازی به صورت بالا می باشد جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
در صورتی که قادر نیستید نصب سیستم های سرمایشی کولر گازی خود را انجام دهید و یا وقت کافی برای انجام این کار ندارید می توانید نصب سیستم های سرمایشی خود را به تکنسین های کار بلد آلفا تهویه بسپارید.

تعمیر سیستم های سرمایشی

تعمیر سیستم های سرمایشی
آلفا تهویه مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی است که با داشتن تیم متخصص و سال ها سابقه ی درخشان در جهت خدمت رسانی به شما هم وطنان گرامی فعالیت دارد.
شما  می توانید برای تعمیر سیستم های سرمایشی خود به تیم آلفا تهویه مراجعه کنید.
در ادامه به اختصار در مورد تعمیر  سیستم های سرمایشی توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

تعمیر سیستم های سرمایشی آلفا تهویه شامل تعمیر کولر آبی و تعمیر کولر گازی می باشد.

 

تعمیر کولر آبی:

برای تعمیر سیستم های سرمایشی کولر آبی در اولین قدم بهتر است یک استاد کار دست به کار شود.
برای تعمیر سیستم های سرمایشی از جمله کولر آبی ممکن است یک کولر آبی 1.از نظر الکتریکی(کلید و اتصالات آن) 2.مکانیکی (تسمه و شناور)و 3.قطعات ثابت (دریچه و بدنه)مورد تعمیر قرار گیرد.
که باید این سیستم ها به صورت گام به گام چک شوند و در صورتی که یکی از آن ها مشکل داشت ایرادشان بر طرف شود.

تعمیر کولر گازی:

تعمیر سیستم های سرمایشی کولر گازی یکی از خدمات آلفا تهویه است که بسیار در این کار حرفه ای عمل می کند و این کار یک کار تخصصی است و هر کسی قادر به انجام  تعمیر سیستم های سرمایشی از جمله تعمیر کولر گازی نیست.
زمانی که شما اشکالاتی از جمله:

1.چکیدن آب از کولر گازی

2.خراب شدن کنترل کولر گازی

3.داشتن سر و صدا

4.گردو غبار باعث کثیف شدن فیلتر هوا شود

5.عملکرد کندانسور با خطا مواجه شود

6.سرمای کولر گازی کاهش پیدا کند

7.مشکلات کابل و برق

و...

را مشاهد ه کردید باید به تعمیر سیستم های سرمایشی کولر گازی خود بپردازید و بهترین کار این است که این کار را به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه بسپارید تا بدون بروز هیچ گونه مشکل دیگر تعمیر سیستم های سرمایشی شما را انجام دهند.

بعد از تعمیر سیستم های سرمایشی حال به سراغ سرویس این دستگاه های سرمایشی می رویم:

سرویس سیستم های سرمایشی

سرویس سیستم های سرمایشی یکی از خدماتی است که باعث عملکرد بهتر سیستم های سرمایشی شما می شود و در مصرف برق، آب و ... صرفه جویی می شود.
مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه قادر به سرویس سیستم های سرمایشی در انواع مختلف می باشد که شما را در ادامه با آن ها آشنا می کنیم.

سرویس کولر های آبی:

سرویس سیستم های سرمایشی کولر آبی باید هر ساله قبل از راه اندازی آن در فصل گرما انجام شود.
برای سرویس سیستم های سرمایشی کولر آبی باید به روش های زیر عمل کنید از جمله:

 • قبل از شروع باید برق کولر به صورت کلی قطع شود.
 • پوشال های کولر آبی باید تعویض شوند.
 • موتور کولر را از بدنه جدا کرده و خاک های روی موتور را پاک کنید.
 • موتور و پمپ را روغن کاری کنید.
 • بدنه کولر را شست و شو دهید و گرد و خاک های داخل آن را به بیرون انتقال دهید.
 • شیلنگ های انتقال آب به کولر را چک کنید که نشتی نداشته باشند و در صورت سوراخ بودن آن ها را تعویض کنید.
 • سیم کشی کولر را چک کنید تا اتصالی نداشته باشد.

و ... .

مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه خدماتی از جمله سرویس سیستم های سرمایشی کولر آبی را انجام می دهد و شما در صورت تمایل می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

سرویس کولر گازی:

سرویس سیستم های سرمایشی کولر گازی مانند سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی دیگر باید هر سال قبل از راه اندازی کولر انجام شود چرا که باعث افزایش راندمان کاری کولر گازی می شود و باعث می شود برق کمتری مصرف کند و همچنین در مدت زملن کوتاه تری محیط را خنک کند.
در ادامه روش های سرویس سیستم های سرمایشی کولر گازی را برای شما ارائه خواهیم داد:

 • فیلتر های کولر گازی را شست و شو داده و یا تعویض کنید.
 • کویل ها را با استفاده از شیشه پاک کن پاک کنید تا خاک روی آن نماند.
 • گاز کولر گازی را چک کنید و در صورت خالی بودن آن را شارژ کنید.
 • کمپرسور کولر گازی که یک قطعه حساس و گران قیمت است را چک کنید.
 • لوله های مسی را چک کنید و در صورت بروز نشتی، نشتی را برطرف کرده و یا لوله ها را تعویض کنید.
 • سیم کشی ها را چک کنید و در صورتی که اتصالی داشتند اتصالی آن ها را برطرف کنید.

سرویس سیستم های سرمایشی کار آسانی نیست و در صورتی که قادر به انجام آن نیستید بهتر است که آن را به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های سرمایشی آلفا تهویه در تهران و البرز بسپارید تا در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را به شما دوستان عزیز ارائه دهد.

 

آلفا تهویه با مدیریت آقای جمشید راضی عنوان یکی از پیشگامان صنعت تهویه مطبوع در ایران، در ردیف بهترین سرویس دهی سیستم های سرمایشی و گرمایشی در تهران قرار دارد. این کسب و کار با در اختیار داشتن گروهی متخصص نصاب و تعمیرکار در تهران با تکیه بر دانش فنی و تجربه ارزنده خود، سالهاست تعمیرات و نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی منزل را در کمترین زمان ممکن به انجام رسانده است.

نمایش بیشتر

تماس با ما