تعمیر و سرویس

خدمت درخواستی خود را انتخاب کنید.

توضیحات تکمیلی

تاریخ مراجعه استاد کار را تعیین کنید
ساعت مراجعه را انتخاب کنید
یکی از ادرس های خود را انتخاب کنید.
قیمت های تعمیر و سرویس
توضیحات کولر آبی

تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل یکی از خدماتی است که برای هر منطقه یا شهری نیاز است. نصب کولر آبی یکی از کارهایی است که پس از خرید کولر آبی باید انجام شود که در ادامه آلفا سرویس شما را با آن آشنا خواهد کرد.
در اکثر مواقع کولر آبی شما در اثر شرایطی با مشکل روبه رو می شود شما می توانید جهت تعمیر کولر آبی خود با آلفا تهویه تماس گرفته یا در تب های بالا مشکل مربوط به کولر آبی را در قسمت ثبت سفارش ثبت نمایید.

 

 کولر آّبی

راه اندازی و نصب کولر آبی

نصب کولر آبی یکی از خدمات آلفا تهویه است که با به کار گیری نیروهای حرفه ای عملیاتی از جمله تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل را انجام می دهند.
در این بخش می خواهیم مراحل نصب کولر آبی جابه ­جایی کولر آبی را برای شما توضیح دهیم.
برای نصب کولر آبی ابتدا باید سیم کشی آن را تنظیم کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل توضیح داده شود.
کلید کولر آبی در همه ­ی کولرها مشابه یکدیگر است و تفاوت چندانی با هم ندارند.
کلید کولر آبی به سه قسمت مختلف تقسیم می شود از جمله:

کلید پمپ

کلید پمپ کولر آبی، آبی رنگ است و معمولا برای روشن کردن پمپ از آن استفاده می شود.

کلید موتور

کلید موتور کولر آبی قرمز رنگ است و برای روشن و خاموش کردن کردن موتور از آن استفاده می شود.

کلید تند و کند موتور

کلید تند و کند موتور رنگ خاصی ندارد و برای آن از هر رنگی استفاده می شود ولی معمولا از رنگ سبز استفاده می شود و کاربرد آن ها برای تند و کند کار کردن موتور است.

 

کلید کولر آبی

برای اتصال کولر آبی و کلید برق آن باید از یک رشته سیم چهار یا پنج مفتولی استفاده شود که هر کدام از این سیم ها مطابق نقشه کولر آبی به یکی از کلید های آن وصل می شود.
سیم های چهار مفتولی چهار رنگ متفاوت دارند که باید یکی از آن ها را به پمپ وصل کنید و یکی دیگر از آن ها را به کلید خاموش و روشن موتور کولر آبی و دو سیم باقی مانده را برای کلید دور تند و کند وصل می کنیم، مواظب سیم ها باشید و بدانید که کدام رنگ را به چه جایی وصل می کنید تا کلید ها بتوانند به درستی کار کنند. در صورتی که نمی توانید این کار را انجام دهید تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل مورنظرتان را به ما بسپارید.

 

نصب سیم های 4 مفتولی یا 5 مفتولی کولر آبی

در مرحله بعد باید سیم فاز و نول را با استفاده از فازمتر مشخص کنید و اتصالات بین آن ها را برقرار کنید.
در رابطه با سیم نول در نصب کولر آبی باید بگوییم که در صورت تمایل، سیم نول پشت کلیدهایی قرار می گیرد که چراغ داشته باشند و برای روشن شدن آن ها باید سیم نول را به پشت کلید ها وصل کنید و در صورتی که سیم نول را وصل نکنید چراغ های پشت کلید خاموش خواهند شد و در این صورت می توانید سیم نول منزل را به سیم نول کولر وصل کنید البته کولر های جدید پشت کلید های شان چراغ وجود ندارد و بهتر است که سیم نول را به سیم نول کولر وصل کنید.
سیم فاز مشخص شده را به اتصالی که بین موتور اصلی کولر و موتور آب وصل است متصل کنید.
سیم های درونی کولر را وقتی طبق دفترچه راهنمای کولر آبی وصل کنید کولر به راحتی نصب می شود.
برای اینکه رنگ سیم ها را فراموش نکنید بهترین کار این است که آن ها را یادداشت کنید و یا از آن ها عکس بگیرید.
آلفا تهویه خدمات نصب کولر آبی در محل را انجام می دهد و شما در هر مکان و هر زمان بخواهید می توانید خدمات تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل را انجام دهید فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی یکی از خدمات حرفه ای آلفا تهویه است که به صورت حرفه ای توسط تکنسین های کاربلد این شرکت انجام می شود ولی در صورتی که تمایل دارید خودتان تعمیر کولر آبی تان را انجام دهید در ادامه شما را با تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل آشنا خواهیم کرد.
تعمیر کولر آبی با توجه به نحوه عملکرد کولر آبی انجام می شود از جمله ایرادات مختلفی وجود دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.
در صورتی که کلید برق کولر آبی را می زنید و موتور و پمپ کولر آبی روشن نمی شود باید به سیم ها و برق کولر آبی توجه کنید و با استفاده از فازمتر آن ها را چک کنید در برخی مواقع این احتمال وجود دارد که مشکل از فیوز کولر باشد و باید آن را تعویض کنید در برخی مواقع ایراد کلی از برق کولر است و نباید آن را دستکاری کنید و بهتر است که برای تعمیر آن از یک کارشناس برق کمک بگیرید.بگیرید آلفا تهویه برای تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل کارشناسان و متخصصین مختلفی دارد که آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز هستند.

 

تعمیر کولر آبی

یکی از مشکلات دیگر که تعمیر کولر آبی باید انجام شود باد گرم زدن کولر آبی است که قبل از تعمیر کولر آبی باید به این نکته توجه کنید که کولر آبی، آب دارد یا خیر و در صورتی که آب نداشت آن را پر کنید.
در برخی مواقع پمپ کولر سوخته و باید تعویض شود.
تشتک پمپ را چک کرده و در صورتی که ایرادی در آن به وجود آمده است آن را تغییر دهید.

 

تعویض یا تعمیر پمپ کولر آبی

یا اینکه باید به شیلنگ ها توجه کنید سوراخ نشده باشند و یا نشتی نداشته باشند.

 

تعویض یا تعمیر شیلنگ کولر آبی

یکی دیگر از مشکلات کولر آبی این است که با وجود سالم بودن همه قطعات باد کولر کیفیت لازم را ندارد در برخی مواقع سفت یا شل بودن تسمه است که باعث سوختن موتور می شود و همیشه باید تسمه تنظیم باشد.باشد آلفا تهویه خدمات  تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل را برای شما دوستان عزیز انجام می ­دهد.

 

تعویض یا تعمیر تسمه کولر آبی

یکی دیگر از مشکلات کولر که می توان آن را تعمیر کرد نیم سوز شدن موتور کولر آبی است که بهتر است آن را از بدنه کولر آبی جدا کرده و آن را نزد یک تعمیر کار ببرید ولی آلفا تهویه این کار را برای شما راحت تر کرده و نیروهای خود را به منزل شما می فرستد تا در جهت تعمیر کولر آبی شما را یاری دهد.

 

تعمیر موتور کولر آبی

و سایر مشکلات از جمله سر و صدا کردن کولر آبی، خارج شدن آب از کولر، لرزش در هنگام کار کردن و ... که کارهای تخصصی هستند و باید جهت تعمیر کولر آبی به تعمیر کار مراجعه کنید.آلفا تهویه مرکز تخصصی تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل است و براحتی می­ تواند هر گونه مشکل کولر آبی شما را برطرف کند.

جابجایی کولر آبی

جابجایی کولر آبی یکی از کارهایی است که در برخی مواقع انجام می شود برای کسانی که می خواهند منزل خود را جابجا کنند و یا اینکه می خواهند مکان کولر خود را تغییر دهند.
در صورتی که می خواهید کولر خود را جابجا کنید و نمی توانید این کار را انجام دهید از آلفا تهویه برای جابجایی کولر آبی تان کمک بگیرید.
و اگر می خواهید جابجایی کولر آبی را خودتان انجام دهید ما اینکار را به شما آموزش می دهیم.
برای جابجایی کولر آبی ابتدا باید برق اتصالی به آن را قطع کنید تا از خطر برق گرفتگی در امان باشید و سپس آب کولر را تخلیه کرده و شیلنگ های متصل به آب را جدا کنید و حالا به راحتی می توانید جابجایی کولر آبی تان را انجام دهید و کولر آبی خود را به هر مکان دیگری که می خواهید انتقال دهید.

 

جابجایی کولر آبی

در این مرحله بعد از جابجایی کولر آبی طبق مراحل نصب کولر آبی که در بالا ذکر شد می توانید نصب کولر آبی را دوباره انجام دهید.
آلفا تهویه یک شرکت در جهت تعمیر و نصب و جابجایی کولر آبی در محل است که می توانند همه ی خدمات کولر آبی و کولر گازی را در محل یا مکان مورد نظر شما انجام دهد.