داکت اسپلیت

ثبت سفارش
توضیحات سیستم های گرمایش

 نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی

 

 امروزه یکی از ضروریات زندگی بشر سیستم های گرمایشی اند که این سیستم های گرمایشی نیاز به خدماتی دارند، آلفا تهویه مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی میباشد که این خدمات را به شما ارائه می دهد. در ادامه شما را با انواع سیستم های گرمایشی و همچنین نصب سیستم های گرمایشی و تعمیر سیستم های گرمایشی و سرویس سیستم های گرمایشی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

مرکز تخصصی نصب،تعمیر و سرویس سیستمهای گرمایشی آلفا تهویه خدماتی همچون پکیج و داکت اسپلیت را بصورت تخصصی انجام می دهد 
کافیست خدمت مورد نظر را انتخاب کنید:

پکیج
یا
داکت اسپلیت

سیستم گرمایشی چیست؟

 سیستم گرمایشی به سیستمی گفته می شود که برای گرم کردن یک مکان از آن استفاده می شود.در گذشته تا کنون برای گرم کردن محیط در فصل سرما از سیستم گرمایشی مختلفی استفاده شده است.در زمان های قدیم برای گرم کردن محیط از آتش یا زغال استفاده می کردند که پس از آن بخاری های نفتی روی کار آمدند و با پیشرفت بیشتر بخاری های گازی ولی امروزه از سیستم گرمایشی جدید تری استفاده می شود که در ادمه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.
امروزه از سیستم گرمایشی هایی استفاده می شود که منابع سوخت آن ها نیروی الکتریسیته، پروپان (5% گاز پروپان، 90% گاز متان و 5% گاز های دیگر)، نفت و گاز های طبیعی می باشد 
این سیستم گرمایشی ها شامل فن کویل ها، داکت اسپلیت ها، بخاری، پکیج های شوفاژ دیواری، رادیاتور ها و ... می باشند که جهت بروز هرگونه مشکل درون آن ها می توانید از مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه کمک بگیرید.

در تصویر زیر یکی از انواع سیستم گرمایشی ها را مشاهده خواهید کرد

سیستم های گرمایشی                                               

 آلفا تهویه مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی جدید می باشد و اگر تمایل دارید می توانید در جهت نصب سیستم های گرمایشی، تعمیر سیستم های گرمایشی و سرویس سیستم های گرمایشی خود از آن کمک بگیرید. 

انواع سیستم های گرمایشی

از مجموع سیستم های تهویه مطبوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشند که انواع مختلفی دارند که همه مردم می توانند مطابق با سلیقه و مکان مورد نظر خود آن ها را انتخاب کنند با آلفا تهویه همراه باشید تا شما را به صورت کامل با انواع سیستم گرمایشی و همچنین یکی از معتبر ترین مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آشنا کند.


شومینه:

شومینه
یکی از سیستم گرمایشی های قدیمی استفاده از شومینه است که بیشتر جنبه  دکوراتیو بودن دارد و در منازل ویلایی بیشتر استفاده می شود.
از دلایلی که امروزه دیگر گرمایش با شومینه به کار نمی رود معایب آن است چرا که شومینه نیاز به یک کانال مجزا و گاز کشی طبیعی و همچنین محیط مناسب دارد که در آپارتمان ها نمی توان آن ها را نصب کرد چرا که بسیار جا گیر است.
و همچنین یکی دیگر از معایب آن نشت گاز مونواکسید کربن و خام است و شعله های آن در محیط آزادند باعث کثیف شدن محیط می شود

 

 

 

 

گرما از کف:

گرما از کف

یکی از سیستم گرمایشی های بسیار خوب است که بسیار پرطرفدار است چرا که دارای نقات قوت زیادی است که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.
نصب سیستم گرمایشی گرما از کف در گذشته در کشور های آمریکا و اروپایی بسیار متدوال بوده است که به مرور زمان به دلیل مزایای آن گسترش یافت.
از جمله دلایل پرطرفدار بودن این نوع سیستم گرمایشی مصرف انرژی به صرفه، گرمای محیط به صورت یکسان و عدم وجود سایر مشکلات دیگر از جمله نشت گاز، پوسیدگی و شکستگی لوله ها و کثیفی وسایل منزل و ... می باشد.
از معایب این نوع سیستم گرمایشی هزینه نصب بالا، گرمایش محیط کند انجام می شود و در صورت بروز مشکل بسیار هزینه بر است.
در صورت بروز هر گونه مشکل در سیستم گرمایشی گرما از کف منزل تان می توانید با مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه جهت تعمیر سیستم های گرمایشی گرما از کف خود تماس بگیرید تماس بگیرید.

 

 

پکیج:

پکیجپکیج یکی از سیستم های گرمایشی بسیار پر کاربرد است چرا که جایگزین بسیار مناسبی برای موتور خانه های است که باید یک اتاق جدا گانه برای آن ها در نظر گرفته می شد.
از پکیج برای گرم کردن آب مورد نیاز منازل و گرم کردن رادیاتور استفاده می شود و یک مزیت دیگر که پکیج های جدید دارند کم سر و صدا اند.
پکیج ها به دو دسته ی دیواری و زمینی تقسیم می شوند که دیواری آن ها بیشتر طرفدار دارد چرا که نسبت به پکیج زمینی به مکان کمتری نیاز دارد و در حالی که همان کاربرد ها را دارد.
از مزایای این پکیج ها باید به اشغال مکان کمتر، تامین آب گرم همیشگی، بی سر و صدا کارکردن، کاهش هزینه انرژی مصرفی، تامین آب گرم سریع، شخصی سازی تاسیسات و ... اشاره کرد.
در صورتی که پکیج شما دچار اختلال شد و یا اینکه آن را تازه خریداری کرده اید می توانید جهت تعمیر سیستم های گرمایشی و یا نصب و سرویس آن با مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه تماس بگیرید.

 

 

رادیاتور و گرمایش مرکزی:

رادیاتور و گرمایش مرکزیدر این نوع سیستم گرمایشی ها یک جوشاننده مرکزی وجود دارد که آب را به جوش آورده و توسط  دستگاه های پخش حرارت از جمله فن کویل های زمینی، کنوکتور، شوفاژ ها و یونیت هیتر و ... گرما را در محیط پخش می کند ولی این گرما به صورت یک نواخت در محیط پخش نمی شود.
نحو ی کارکرد این سیستم گرمایشی به صورت زیر است که بخار آب یا آب داغ را به واسطه لوله ها به وسایل پخش حرارت ارسال می کند و باعث می شود گرما به واسطه ی آن ها خانه را گرم کند.اگر این نوع سیستم گرمایشی به درستی کار نکرد و محیط را گرم نکرد جهت تعمیر سیستم های گرمایشی خود اقدام کنید.
از مزایای سیستم گرمایشی گرمایش مرکزی این است که نیاز به دود کش جهت خارج کردن دود ندارد، امکان گاز گرفتگی ندارد، نسبت به بخاری های برقی و گازی به صرفه تر است، هوای درون منزل را خشک نمی کند و می توان از رادیاتور پنلی و دیواری استفاده کرد.
از معایب این نوع سیستم های گرمایشی باید گفت که ظاهر زیبایی برای منازل ندارند، فقط گرمایشی است و با سیستم های سرمایشی ادغام نمی شود و مکان زیادی را اشغال می کند ولی سیستم های مثل پکیج ها و داکت اسپلیت ها سرمایشی و گرمایشی اند و مکان کمتری اشغال می کنند.
جهت تعمیر سیستم های گرمایشی، نصب و سرویس سیستم های گرمایشی خود از جمله رادیاتور و ... به آلفا تهویه مراجعه کنید

 

سیستم های گرانشی:

سیستم های گرانشیاین نوع سیستم گرمایشی ها که در گذشته از آن استفاده می کردند و امروزه در منازل خیلی قدیمی یافت می شود.
کارکرد سیستم گرمایشی گرانشی این گونه است که در داخل زیر زمین قرار گرفته و هوای سرد درون منزل را گرفته و هوای گرم را از طریق کانال های فلزی به منزل یا محیط مورد نظر انتقال می دهد.
از مزایای این سیستم گرمایشی ها این است که بسیار مقاوم اند و هم چنین از اجزای متحرک زیاد در آن ها استفاده نشده است که با مشکل رو به رو شوند.
معایب این دسته از سیستم گرمایشی ها این است که گرمادهی در آن ها کند است و گرما نمی تواند به درستی توزیع شود.
تعمیر سیستم های گرمایشی گرانشی کار سختی است و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد هر چند که امروزه از این نوع سیستم گرمایشی اصلا استفاده نمی شود.

 

 


رادیاتور قرنیزی:

رادیاتور قرنیزییکی دیگر از جدید ترین نوع سیستم گرمایشی ها سیستم های رادیاتور قرنیزی هستند که هم مزایای سیستم گرمایشی گرما از کف را دارند و هم شوفاژ چرا که در این نوع سیستم ها توسط آب بخار آب و یا آب داغ محیط گرم می شود.
در سیستم گرمایشی شوفاژ، شوفاژ جا گیر است و باعث می شود در دکور منزل شما اختلال ایجاد کند و همچنین تعمیر سیستم های گرمایشی گرما از کف که دردسر زیادی دارد چرا که باید کف خانه کنده شود تا متوجه ایراد آن شوید.

در عکس یک قرنیز آماده برای نصب مشاهده می کنید برای نصب سیستم های گرمایشی خود از آلفا تهویه کمک بگیرید.

 

 

 

سیستم گرمایشی های قرنیزی 

از مزایای سیستم گرمایشی های قرنیزی دمای هوا قابلیت کنترل دارد، سیستم گرمایشی های آب داغ در مصرف انرژی به صرفه اند و چون زیر مجموعه سیستم های رادیاتور اند مقاوم می باشند.
از معایب سیستم های گرمایشی قرنیزی این است که سرعت گرم کردن محیط کند است، در مقابل رادیاتور ها نباید مانعی قرار بگیرد و برای نصب پرده و سایر اشیاء مشکل به وجود می آید و با سیستم های سرمایشی ادغام نمی شوند.
مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه در تمام خدمات رادیاتور قرنیزی را در محل در استان های تهران و البرز به شما ارائه می دهد

 

 

 

داکت اسپلیت:

هواساز داکت اسپلیت سقفی داکت اسپلیت یکی از متداول ترین دستگاه های تهویه مطبوع اند، که می تواند سیستم گرمایشی و سرمایشی باشد.
داکت اسپلیت ها معمولا دو تکه اند که یک بخش آن ها بیرون از محیط (کندانسور) و بخش دیگر آن ها درون محیط (هوا ساز) قرار می گیرد که توسط لوله های مسی به هم متصل شده و هوای را تنظیم می کنند.
سیستم گرمایشی داکت اسپلیت دارای فیلتر هوا می باشد و این فیلتر ها قابل شستوشو می باشند همچنین این سیستم تهویه در روزهای گرم تابستان هوای گرم محیط را گرفته و هوای خنک به آن می دهد و در روزهای سرد زمستان هوای سرد داخل را گرفته و هوای داخل را گرم می کند.با روی کار آمدن داکت اسپلیت ها رادیاتور ها کم طرفدار شدند چرا که این سیستم گرمایشی سرمایشی دیگر نیاز به لوله کشی درون دیوارها، سقف و یا زمین ندارد و به راحتی نصب می شود.سیستم گرمایشی داکت اسپلیت در کمترین زمان و با سرعت زیادی دمای منزل یا محل کار شما را گرم یا سرد می کند.در غیر اینصورت باید تعمیر سیستم های گرمایشی داکت اسپلیت انجام شود
داکت اسپلیت ها در مناطقی با دمای هوای منفی 15 درجه سانتی گراد و مثبت 50 درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می گیرد.
در عکس کناری بخش داخلی یا هواساز یک داکت اسپلیت سقفی را مشاهده می کنید.

 

کندانسور داکت اسپلیت

 

در این عکس قسمت خارجی یا کندانسور داکت اسپلیت را مشاهده می کنید

در صورت بروز هر گونه مشکل در سیستم داکت اسپلیت خود می توانید با یک تماس به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه در کمترین زمان ممکن تعمیر سیستم های گرمایشی داکت اسپلیت تان را انجام دهید.

آلفا تهویه مقاله ای در جهت معرفی سیستم های گرمایشی برای شما عزیزان ارائه داد و در صورت بروز هر گونه مشکل در سیستم گرمایشی خود می توانید با آلفا تهویه در ارتباط باشید.

 

 

 

 

مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی

مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه خدماتی از جمله سرویس، تعمیر و نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی انجام می دهد در صورت لزوم با ما در تماس باشید تا در کمترین زمان نیروهای متخصص خود را جهت رفع مشکل شما بفرستند.

نصب سیستم های گرمایشی

 نصب سیستم های گرمایشی داکت اسپلیتسیستم گرمایشی انواع مختلفی دارند که نصب هر کدام آن ها با هم متفاوت است و کسانی که تجربه در این زمینه ندارند نمی توانند توانند نصب سیستم های گرمایشی را انجام دهند در ادامه نصب داکت اسپلیت و پکیج را برای شما ارائه خواهیم داد با ما همراه باشید.
برای نصب سیستم های گرمایشی داکت اسپلیت ابتدا قبل از انجام هر کاری باید محلی که می خواهیم یونیت داخلی آن را قرار دهیم را معین می کنیم و داکت اسپلیت را آن جا قرار می دهیم و سپس آن را کانال کشی می کنیم برای سایر نقاطی که می خواهیم.
در مرحله ی بعد نصب سیستم های گرمایشی یونیت خارجی یا کندانسور را در محیط بیرونی در یک جای مناسب که بالاتر از زمین است (سکو) قرار می دهیم.
در این مرحله از نصب سیستم های گرمایشی  ،کندانسور و یونیت داخلی را با استفاده از لوله های (مسی) به یکدیگر وصل می کنیم و در آخرین مرحله سیم کشی آن را تنظیم کرده و داکت اسپلیت را روشن می کنیم

 

نصب سیستم های گرمایشی پکیج

 


برای نصب سیستم های گرمایشی پکیج هم ابتدا مکانی که می خواهیم آن را قرار دهیم معین می کنیم و سپس در مرحله ی بعد با استفاده از شابلون پکیج قسمت هایی که می خواهیم سوراخ کنیم را علامت می زنیم و سپس با استفاده از دریل دیوار را سوراخ کرده و در مرحله ی بعدی نصب سیستم های گرمایشی پکیج، آن را با استفاده از رول پلاک و پیچ روی دیوار وصل می کنیم و در مرحله ی آخر لوله کشی پکیج را انجام می دهیم و پکیج را به صورت امتحانی روشن می کنیم.
نصب سیستم های گرمایشی جدید نیاز به لوله کشی دارد و شما قادر به انجام آن ها نیستید و باید از لوله کش و متخصصان نصب سیستم های گرمایشی کمک بگیرید.
آلفا تهویه در جهت نصب سیستم های گرمایشی ها از جمله داکت اسپلیت ها، پکیج ها و ... فعالیت دارد.
جهت نصب سیستم گرمایشی های خود با آلفا تهویه در تماس باشید.

 

تعمیر سیستم های گرمایشی

تعمیر سیستم های گرمایشیتعمیر سیستم های گرمایشی کار هر کسی نیست و بهتر است که در صورت نداشتن علم کافی آن را دستکاری نکنید چرا که باعث نشت گاز یا بخار آب و ... می شود و باعث می شود خسارت های جبران ناپذیری به بار آورد.
در ادامه شما را با مشکلات و تعمیر سیستم های گرمایشی پکیج و داکت اسپلیت آشنا می کنیم.
از جمله مشکلات پکیج و دلایل آن ها برای تعمیر سیستم های گرمایشی:

  • روشن نشدن پکیج: اختلال در ورودی گاز، کم بودن فشار آب و ...
  • سر و صدا ی پکیج: رتور با مشکل رو به رو شده است، وجود هوا درون پکیج
  • سرد شدن آب رادیاتور: مبدل رسوب گرفته، خرابی سنسور گرمایش و ...
  • روشن خاموش شدن پکیج به صورت مداوم: فشار آب کم و زیاد می شود، مناسب نبودن تعداد و ظرفیت رادیاتور ها و...

دلایل بروز مشکل در داکت اسپلیت ها:

  • تمام شدن گاز آن ها
  • خرابی کمپرسور
  • خارج کردن داکت اسپلیت از حالت کول (در صورتی که روی حالت کول باشد باد سرد می زند)
  • کثیفی فیلتر ها و ...

در صورتی که توانایی تعمیر سیستم های گرمایشی خود را ندارید بهتر است که این کار را به مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه بسپارید.


سرویس سیستم های گرمایشی

سرویس سیستم های گرمایشی یکی از کارهایی است که هر ساله باید انجام شود و در صورتی که سرویس نشوند در طول فصل سرما با مشکل روبه رو می شوند و باید تعمیر سیستم های گرمایشی انجام شود یا به صورت کلی تعویض شوند.
بهترین کار این است که قبل از شروع فصل سرما سیستم گرمایشی خود را سرویس کنید و در صورتی که توانایی این کار را ندارید بهتر است که با یک شرکت معتبر تماس گرفته تا سرویس سیستم های گرمایشی شما را انجام دهد تا در طول فصل سرما با مشکل مواجه نشوید.
برای سرویس سیستم های گرمایشی هایی مانند داکت اسپلیت می توانید فیلتر های آن را شستوشو دهید و یا تعویض کنید، گاز داکت اسپلیت را برسی کنید و در صورت لزوم آن را شارژ کنید، سیم کشی دستگاه را چک کنید، لوله کشی داکت اسپلیت را برسی کنید و در صورت بروز نشتی، نشتی آن را بگیرید و یا آن را تعویض کنید و ... .
برای سرویس سیستم های گرمایشی پکیج نیز باید لوله کشی ها را چک کنید که رسوب نگرفته باشند، دود کش چک شود، شیلنگ های گاز آن چک شوند و ... .
مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی آلفا تهویه با داشتن تکنسین های حرفه ای و کار بلد در جهت نصب سیستم های گرمایشی، تعمیر سیستم های گرمایشی و سرویس سیستم های گرمایشی فعالیت دارد و شما اگر می خواهید از این خدمات بهره ببرید با ما در ارتباط باشید.

 

آلفا تهویه با مدیریت آقای جمشید راضی عنوان یکی از پیشگامان صنعت تهویه مطبوع در ایران، در ردیف بهترین سرویس دهی سیستم های سرمایشی و گرمایشی در تهران قرار دارد. این کسب و کار با در اختیار داشتن گروهی متخصص نصاب و تعمیرکار در تهران با تکیه بر دانش فنی و تجربه ارزنده خود، سالهاست تعمیرات و نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی منزل را در کمترین زمان ممکن به انجام رسانده است.

نمایش بیشتر

تماس با ما