به شما حق می دهم که برای خریداری هر نوع وسیله ای بخصوص وسایل الکتریکی مردد و نیاز به راهنمایی برای خرید داشته باشید. این مقاله بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸ را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که اگر قصد خرید سیستم سرمایشی همچون داکت اسپلیت را داشتید بدانید بهترین انتخاب را انجام دهید. با ما همراه شوید.

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

راهنمای خرید داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

امروزه بیشترین انتخاب متقاضیان برای داشتن یک دستگاه سرمایشی و گرمایشی  داکت اسپلیت است که از محبوبیت زیادی بین خریداران بهره مند شده. و اما برای شرح بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸ ابتدا باید شما را با داکت اسپلیت آشنا سازیم . به راستی داکت اسپلیت چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم داکت اسپلیت ها نوعی دستگاه سرمایشی و گرمایشی اند که در منازل، آپارتمان ها، کارخانجات و … جهت تامین سرمایش و گرمایش محیط تعبیه می شوند. اساس کار این دستگاه ها بدین شکل است که از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده اند که به قسمت داخلی هواساز و قسمت خارجی کندانسور گویند. این دو قسمت از طریق دو لوله مسی به یکدیگر متصل شده اند. اما تفاوت اسپلیت با داکت اسپلیت اینگونه بیان می شود که داکت اسپلیت ها بصورت توکار و درون سقف های کاذب نصب و از طریق کانال کشی هوای سرد و گرم را منتقل می کنند اما اسپلیت ها بصورت رو کار در منازل نصب و هوا را بصورت مستقیم منتقل می سازند این یکی از تفاوت های عمده داکت اسپلیت با اسپلیت هاست. در ادامه خرید داکت اسپلیت را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

خرید داکت اسپلیت چه مزایایی دارد ؟

مزایای خرید داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

بهتر است قبل از خریداری داکت اسپلیت نکات قوت و ضعف آن را بررسی کنید. در اینجا ما به شرح نقاط قوت و مزایای داکت اسپلیت می پردازیم که از جمله مزایای داکت اسپلیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱٫  هزینه نصب و راه اندازی این سیستم نسبت به موارد مشابه ( مینی چیلر و فن کویل ) به مراتب پایین تر است.

۲٫  می توان به راحتی توان خروجی این دستگاه را تغییر و تنظیم نمود از این رو از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می شود.

۳٫  فیلتر های هوای درون این سیستم قابل شستشو و پاکسازی اند از این رو می توان هوایی مطبوع را استشمام کرد.

۴٫  استفاده داکت اسپلیت درون آپارتمان ها باعث می شود که هر خانواده هزینه انرژی مجرایی داشته باشد و متناسب با نیاز خود هزینه ها را کنترل کند.

۵٫  هوای گرم و سرد این سیستم بوسیله کانال کشی از هوای بیرون تامین می شود و همین سبب شده هوای تازه ای برای منازل به ارمغان آورد.

۶٫  ظرفیت این سیستم بسیار بالا بوده و می توان از آن بجای چند اسپلیت معمولی استفاده کرد.

۷٫  انرژی مورد استفاده در بخش گرمایشی داکت اسپلیت ها انرژی گاز است که این مورد مقرون به صرفه تر از بقیه دستگاه های گرمایشی است که با برق کار می کنند.

خرید داکت اسپلیت چه معایبی دارد ؟

معایب خرید داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

متاسفانه تمامی دستگاه های سرمایشی و گرمایشی دارای نقاط ضعفی نیز هستند و شما نیز باید قبل از خرید داکت اسپلست معایب آن را نیز بخوانید:

۱٫  اگر خرید داکت اسپلست برای یک آپارتمان انجام شود باید این نکته در نظر گرفته شود که تمامی بخش های یک ساختمان به یک خروجی مشابه متصل اند به تعبیری امکان تنظیم دستی هوا وجود ندارد و افراد نمی توانند هر کدام هوا را مطابق میل خود تغییر دهند.

۲٫  تمامی بخش های ساختمان به صورت یکنواخت سرد و گرم می شوند و اگر نیاز به سرد و گرم شدن واحدی از ساختمان نباشد انرژی زیادی هدر می شود که برای حل این مشکل باید در هر واحد از ساختمان یک ترموستات تعبیه کرد.

۳٫  فن بزرگی که درون داکت اسپلیت موجود است صدای زیادی را از خود تولید می کند.

متناسب با متراژ منزل چه داکت اسپلیتی خریداری شود؟

خرید داکت اسپلیت متناسب با متراژ منزل

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

متراژ ساختمانظرفیت داکت اسپلیت
متراژ 60 مترداکت اسپلیت 2 تن
متراژ 80 مترداکت اسپلیت 2.5 تن
متراژ 100 مترداکت اسپلیت 3 تن
متراژ 120 مترداکت اسپلیت 3.5 تن
متراژ 130 مترداکت اسپلیت 4 تن
متراژ 1700 مترداکت اسپلیت 5 تن

نکته: در ظرفیت های کمتر از ۳ تا از برق تک فاز و در ظرفیت های بیشتر از ۳ تن از برق ۳ فاز استفاده شود.

قیمت و راهنمای خرید داکت اسپلیت

قیمت و راهنمای خرید داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

برای بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸ باید ابتدا ذکر شود قیمت خرید داکت اسپلیت ها بسته به نوع داکت اسپلیت، ظرفیت، شرکت سازنده، کیفیت ساخت و میزان انرژی مصرفی متفاوت خواهد بود و شما عزیزان نیز باید مطابق نیاز خود جهت خرید داکت اسپلیت اقدام نمایید. بعد از خرید داکت اسپلیت اولین گام اقدام به نصب داکت اسپلیت است. که به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم به متخصصین ما در آلفا تهویه رجوع کرده تا در اسرع وقت جهت نصب داکت اسپلیت اقدام نمایند.

بهترین برند های داکت اسپلیت

بهترین برند های داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

مهمترین چیزی که زمان خرید داکت اسپلیت باید از آن آگاهی داشت برند های داکت اسپلیت است. که امروزه برندهای زیادی از داکت اسپلیت روانه بازار شده اند که بهترین آنها بی شک قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست که بهترین روش برای شناسایی بهترین داکت اسپلیت گرفتن دفترچه راهنما و مطالعه مشخصات فنی دستگاست. بهترین مارک هایی که از داکت اسپلیت در بازار ایران موجود است عبارتند از:

۱٫  سامسونگ (Samsung)

۲٫  توشیبا (Toshiba)

۳٫  ال جی (LG)

۴٫  میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi)

۵٫  دایکین (Daikin)

۶٫  اجنرال (OGneral)

۷٫  گری (Carrier)

۸٫  هیتاچی (Hitachi)

۹٫  پاناسونیک (Panasonic)

۱۰٫ هایسنس (Hisense)

۱۱٫ مدیا (Media)

۱۲٫ داکت اسپلیت های ایرانی

نکاتی برای خرید داکت اسپلیت

نکاتی برای خرید داکت اسپلیت

بهترین راهنمای خرید داکت اسپلیت در سال ۹۸

۱٫  امکانات و قابلیت های دستگاه از عواملی است که باید هنگام خرید داکت اسپلیت بسیار به آن توجه شود و برند مورد نظرتان را باید مطابق آن انتخاب نمایید.

۲٫  متناسب با متراژ ساختمان ظرفیت دستگاه را انتخاب کنید.

۳٫  با توجه به میزان ساعت کارکرد دستگاه ، شما می توانید دستگاه کم مصرف و یا معمولی انتخاب کنید.

۴٫  تهیه نقشه محل جهت اجری لوله کشی و کانال کشی بسیار ضروری است .

۵٫  متناسب با انتظاراتتان از دستگاه می توانید سیستم گرمایشی به دلخواه انتخاب نمایید.