تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری در واقع نوعی اصلاح است که برای یک پکیج در فصل زمستان بکار گرفته می شود. همانگونه که می دانید از پکیج ها برای مصارف گرمایشی منازل بخصوص حمام و البته آب گرم مصرفی در تمامی فصول سال استفاده خواهد شد اما با آمدن فصل زمستان لازم است تغییراتی از جمله تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری انجام شود. ما می توانیم با اعمال تغییرات در تنظیمات پکیج دیواری رادیاتور ها را آماده گرم کردن منازلمان کنیم. با ما همراه شوید تا به شرح تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بپردازیم.

دلایل تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

تغییر حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

همانطور که می دانیم مهمترین کاری که یک پکیج در تمام فصول سال باید انجام دهند تامین آب گرم مصرفی است اما با سرد شدن هوا به وظایف  پکیج ها اضافه می شود و پکیج ها بجز تامین آب گرم مصرفی باید با استفاده از تامین گرمای رادیاتور ها گرمای منازل را نیز تامین کنند. در حالت عادی با باز کردن آب گرم سنسور فشار پکیج مشعل را روشن می کند و پکیج تا زمانی که آب گرم  باز است روشن می ماند. و در نهایت با بسته شدن آبگرم پکیج نیز بسته می شود.

اما در فصل زمستان که پکیج باید هر دو عمل، تامین آبگرم مصرفی و گرمای رادیاتور را با یکدیگر انجام می دهد کدام عمل از اولویت بیشتری برخوردار است؟

بله درست است . در پکیج های امروزی اولویت با گرم نگه داشتن آب مصرفی است برای مثال زمانی که شما به حمام می روید تمرکز شوفاژ روی گرم کردن آب مصرفیست و رادیاتور ها برای آن دقایق از گرمای ذخیره شده خودشان برای گرم شدن منزل استفاده می کنند. به تعبیری زمانی که ما آب گرم مصرفی را باز می کنیم سنسور برقی مواد رادیاتور تعبیه شده در پکیج از کار باز می ایستد و زمانی که آب گرم بسته شد دوباره رادیاتور ها شروع بکار می کنند.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری لازم است مراحل زیر طی شود:

۱٫  در گام اول باید پکیجتان را خاموش کنید.

۲٫  تمامی شیرآلات زیری پکیج بخصوص شیر های سایز بزرگ که مربوط به شیر رفت و برگشت آب می شوند باید باز شوند.

۳٫  در گام بعدی باید شیر های رادیاتور به طور کامل باز شوند.

۴٫  در این گام نوبت به هوا گیری پکیج می رسد و گامی ضروری قبل از تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری می باشد. و باید تمامی رادیاتور های پکیج هواگیری شوند.

۵٫  حال بعد از هواگیری پکیج نوبت به تنظیم فشار آن می رسد و باید حتما پکیج تنطیم فشار شود. ( فشار مناسب پکیج ها باید ۱٫۵ بار باشد.)

۶٫  در اخرین گام نوبت به تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری می رسد و باید این تغییر را بسته به نوع پکیج اعمال کنیم ، که در بیشتر انواع پکیج باید هر سه ولوم روی پکیج اینگونه تغییر یابند:

 • ولوم سمت راست: اگر ولوم سمت راست پکیج  روی صفر باشد پکیج در حالت خاموش است و اگر روی یک باشد نشانه روشن بودن پکیج است.
 • ولوم وسطی: با تنظیم ولوم وسطی شما می توانید دمای آب گرمی مصرفی را به اندازه مورد نظر تغییر دهید.
 • ولوم سمت چپ: زمانی که این ولوم روی صفر است بدین معناست که دستگاه در حالت تابستانه قرار دارد و ما باید برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری آن را بچرخانیم . به شما پیشنهاد می دهیم ولوم سمت چپ را روی ماکزیمم قرار ندهید زیرا فشاز زیادی را به پکیج وارد می کند.
 •  عقربه: تنظیم عقربه تعبیه شده روی پکیج بر عهده شیر پرکن است و معمولا روی ۱ یا ۲ قرار می گیرد.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور را در مراحل زیر به طور مختصر برای شما عزیزان شرح داده ایم:

 • در اولین گام از تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور باید از خاموش بودن پکیج ایران رادیاتور اطمینان حاصل نمایید . چرا که روشن بودن آن سبب خواهد شد هوا از طریق پمپ وارد رادیاتور ها شود.
 • در قسمت زیرین پکیج های ایران رادیاتور سه عدد شیر وجود دارد که دوتای آنها بزرگ و دیگری کوچک است . شیر کوچک وظیفه وارد کردن آب سرد را دارد و باز و بسته بودن آن اهمیتی ندارد اما دو شیر بزرگ دیگر حتما باید بسته شوند چرا که شیر های رفت و برگشت رادیاتور محسوب می شوند .
 • در مرحله سوم لازم است تمامی شیر های رادیاتور را به صورت خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شوند.
 • حال لازم است توسط آچرهای مخصوص تمامی رادیاتور ها را هواگیری نمایید.
 • همانطور که می دانید بعد از هواگیری پکیج  دستگاه شما دچار افت فشار خواهد شد و لازم است فشار پکیج ایران رادیاتور تنظیم شود.
 • در اخر همانطور که بر روی پانل پکیج ایران رادیاتور مشاهده می شود ولوم سمت چپ نمایانگر تنظیم حالت زمستانه پکیج است و باید آن را روی حالت زمستانه بچرخانیم .

نکته: ما سعی داشتیم به صورت کوتاه و مختصر تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور را برای شما عزیزان شرح دهیم . شما می توانید در صورت هر گونه نیاز به تعمیر پکیج ایران رادیاتور با متخصصین آلفا تهویه از طریق همین سایت ارتباط برقرار نمایید.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بوتان

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بوتان

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بوتان را در مراحل زیر به طور مختصر برای شما عزیزان شرح داده ایم:

 • در گام اول برای برای روشن کردن پکیج بوتان در حالت زمستانه باید فشار دستگاه را تنطیم نمایید . و فشار مناسب برای دستگاه پکیج شما  حدود ۱٫۵ باشد.
 • در گام دوم بهتر است مسیر دود کش را بررسی نمایید که حتما باز باشد.
 • گامی بعدی را صرف باز کردن تمامی فلکه ها می کنیم که در زیر پکیج بوتان قرار دارند.
 •  بعد از باز کردن شیلنگ های آب نویت به باز کردن شیر همه رادیاتور ها می رسد و باید آن ها را باز نمایید.
 • حال نوبت به آن رسید که پکیج بوتان را به حالت زمستانه تغییر دهید . دومین ولوم تعبیه شده روی پنل پکیج بوتان مربوط به تنظیم فصلی پکیج است که باید شما آن را به سوی حالت زمستانه بچرخانید.

نکته: در اینجا نیز سعی داشتیم تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بوتان را برای شما عزیزان شرح دهیم . شما می توانید در صورت هر گونه نیاز به تعمیر پکیج بوتان با متخصصین آلفا تهویه از طریق همین سایت ارتباط برقرار نمایید.

سخن پایانی

تغییر حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری

به پایان مطلب تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری رسیدیم امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . تنها هدف آلفا تهویه افزودن به آگاهی شماست . به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم به کارشناسان ما جهت تعمیر پکیج دیواری اعتماد نمایید و در این خصوص از طریق همین سایت با ما در ارتباط باشید . همچنین می توانید برای مشاهده لیست ارور پکیج به سایت ما سر بزنید .