اگر کمپرسور در سیستم داکت اسپلیت خراب باشد ، می تواند به تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت بپردازید . بسیاری از افراد بدون مهارت ، تجربه و دانش برای تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت تلاش می کنند و با خیال راحت کار را انجام می دهند. تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت یک منطقه تخصصی است و نباید آن را بدون داشتن تجربه گاهی امتحان کرد . اگر در توانایی های خود برای انجام ایمن این نوع کارها شک دارید ، می توانید برای کمک و مشاوره متخصص با ما تماس بگیرید. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد کمپرسور و برخی از مراحل انجام شده برای ایمن سازی آن بیندازیم.

کمپرسور داکت اسپلیت چگونه کار می کند؟

نحوه عملکرد کمپرسور داکت اسپلیت

نحوه تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ها نوعی سیستم سرمایشی و گرمایشی اند که بهترین زمان استفاده از داکت اسپلیت حین شروع فصل زمستان و تابستان است.کمپرسور داکت اسپلیت دارای موتوری است که سیم پیچ های شروع و اجرا را دارد. این موتور برای چرخاندن پیستونی مورد نیاز برای فشرده سازی مبرد موجود در سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. مبرد تحت فشار زیادی قرار دارد و موتور برای اجرای سیستم نیاز به استفاده از سیم پیچ های شروع با سرعت کامل دارد. فشار آمپرکمپرسور داکت اسپلیت که در مرحله راه اندازی کشیده شده است می تواند از طریق هر پایانه سیم سستی سوزانده شود. در صورت عدم موفقیت خازن ، آمپر کشیده شده در مرحله شروع و اجرا افزایش می یابد.

چگونه کمپرسور داکت اسپلیت را تعمیر کنیم؟

چگونه کمپرسور داکت اسپلیت را تعمیر کنیم؟

نحوه تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت

ممکن است دلیل روشن نشدن داکت اسپلیت و علت باد گرم داکت اسپلیت خراب دستگاه داکت اسپلیت باشد که برای رفع این مشکلات ابتدا باید قطعات داکت اسپلیت به ویژه کمپرسور آن را مورد بررسی قرار دهید. تا در صورت نیاز به تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت بپردازید. با ما همراه شوید تا در ادامه شما را با تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت آشنا سازیم.

۱٫  مدار شکن را پیدا کنید

اگر قصد دارید تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت را انجام دهید ، اولین کاری که باید انجام دهید اینست که واحد تغلیظ سیستم داکت اسپلیت را خاموش کنید. مدار شکن را پیدا کنید. به طور معمول در پنل الکتریکی اصلی نزدیک کنتور برقی ساختمان شما قرار دارد. قطع کننده مدار مورد نیاز ممکن است با عنوان “داکت اسپلیت” ، “تهویه هوا” یا می تواند “پمپ حرارتی” باشد. برچسب مدار مناسب را بپیچید ،تا سیستم داکت اسپلیت کار کند.

۲٫  پوشش را بردارید

گام دوم برای تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت  برداشتن پوشش آن است. اطمینان حاصل کنید که پیچ گوشتی صحیح ، پنل برقی و پوشش کمپرسور را در آن قرار داده اید و آن را خارج کنید. پنل الکتریکی در کنار واحد کندانسور نصب شده است و باید سیم هایی در آنجا وارد واحد شوند. اگر واحد دارای فن نصب شده بر روی درپوش کمپرسور است ، باید پیچ ​​هایی که درپوش آن را در جای خود نگه می دارند را با دقت از بین ببرید و سپس روکش را بچرخانید تا آن را به طرف واحد منتقل کنید. فن دارای سیم های طولانی است که بدون نیاز به جدا کردن آنها از رله ، به کمپرسور اجازه می دهد.

۳٫  کمپرسور را بازرسی کنید

نگاهی به خازن کمپرسور که در داخل صفحه الکتریکی کندانسور قرار دارد ، بیندازید. به دنبال کمپرسور باشید. این یک سیلندر فلزی گرد یا بیضی شکل است که پایانه های سیم از بالای واحد خارج می شود. اگر آن درب افزایش یافته است یا در حال بیرون آمدن است ، باید دقیقاً با همان قسمت جایگزین شود. یک خازن جایگزین باید دقیقاً همان ولتاژ و ظرفیت خازن را به عنوان واحد اصلی خراب داشته باشد.

۴٫    سیم ها را بردارید

با دقت سیم را از پایانه های سیم در بالای خازن کمپرسور جدا کنید. این کار ساده تر است اگر از انبردست سوزنی استفاده کنید تا قبل از کشیدن اتصالات سیم به آرامی چنگ بزنید. سیم از کندانسور به خازنی وصل می شود که دارای یک برچسب با عنوان “Com” است. سیم از کمپرسور به ترمینال “Herm” در خازن وصل می شود.

۵٫  ظرفیت را بررسی کنید

مولتی متر خود را بیرون آورده و آن را به تنظیم ظرفیت تغییر دهید. نگهدارنده سرب مولتی متر به هر ترمینال خازن است و آن را با رتبه خازن برای خازن مقایسه کنید. امتیاز خازن را می توان در برچسب شناسایی روی خازن یافت. خواندن مولتی متر باید با ۱۰٪ از امتیاز خازن باقی بماند. اگر اینگونه نیست ، واحد خازن را تعویض کنید و سیم های کندانسور را به ترمینال های مربوطه خود در واحد خازن وصل کنید.

۶٫ Top of Form

۷٫ Bottom of Form

۶٫پوشش کمپرسور را بردارید

پیچ گوشتی را در دست  بگیرید و آن را درون شکاف کوچک که باید در قسمت جلوی سیم ترمینال سیم کمپرسور پیدا کنید ، بکشید. به آرامی روی کاور آن را لکه دار کنید تا باز شود ، آن را جدا کرده و با اطمینان از یک طرف آن را تنظیم کنید

۷٫ اتصالات سیم را بررسی کنید

اتصالات سیم که به کمپرسورها و  ترمینال ها وصل شده اند را با دقت بررسی کنید. اگر ترمینال ها به نظر می رسد که سوخته اند یا پایانه ها را نمی گیرند ، باید از یک کیت تعمیر ترمینال کمپرسور برای جایگزینی اتصالات سیم آسیب دیده استفاده کنید. کیت تعمیر ترمینال باید حاوی دستورالعمل های کامل در مورد نحوه استفاده از آن باشد ، و این موارد را باید با دقت دنبال کرد. توجه ویژه ای به نحوه نزدیک شدن کیت به پیچ و تاب سیم داشته باشید. پس از اتمام کار ، پوشش ترمینال را برای کمپرسور تعویض کنید

۸٫ درپوش کمپرسور را تعویض کنید

در این مرحله از تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت درپوش گیرنده را با دقت تعویض كنید و پیچ های نگهدارنده را روی كاور محكم كنید. حتما از سر پیچ گوشتی درست استفاده کنید تا از آسیب دیدن پیچ ها جلوگیری کنید.

۹٫ مولتی متر را به هم وصل کنید

مولتی متر خود را بگیرید و آن را به حالت آمپر تغییر دهید. سپس پروب آمپر را به سیم مشکی وصل کنید که به داخل ترمینال مشترک در کمپرسور منتهی می شود. به دنبال رده بندی Lock Rotator Amps (LRA) و Rated Load Amps (RLA)  در برچسب شناسایی در کندانسور باشید. حداکثر قدرت راه اندازی است و RLA آمپر جریان خازن است.

۱۰٫ آمپر  را بررسی نمایید.

در این مرحله از تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت لازم است  مدار کندانسور را دوباره روشن کنید و خواندن را بر روی مولتی متر خود بررسی کنید. پس از راه اندازی سیستم ، میزان بازخوانی باید از نزدیک با رتبه LRA مطابقت داشته باشد ، و هنگامی که کمپرسور به سرعت کامل خود برسد ، خواندن مولتی متر باید تا رتبه RLA کاهش یابد. درصورتی که میزان خواندن مولتی متر بیش از رتبه های LRA باشد ، باید خازن مدار کندانسور را خاموش کنید ، شروع نصب یک خازن سخت است . اگر این مشکل،  LRA را برطرف نکند ، کمپرسور نیاز به تعویض دارد. اگر کمپرسور میزان بازخوانی زیاد RLA را داشته باشد ، سطح بالایی از مبرد را در سیستم و برعکس بررسی می کند. اگر کمپرسور به هیچ وجه آمپر را عیب یابی نکند، صفحه رابط و مدار یخ زدایی را عیب یابی کنید.

تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت

نحوه تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت

اگر به تعمیر کمپرسور داکت اسپلیت نیاز دارید ، برای کمک و مشاوره با نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت تماس بگیرید.