آیا تا بحال به ذهنتان خطور کرده است که چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟ این موضوع بسیار مهم را شما عزیزان می توانید با انجام دادن نکاتی بسیار ریز به آن دست پیدا کنید. متاسفانه در کشور ما زیاد به این امور توجه نشان نمی دهند . اما بهتر است بدانید برای پاسخ به سوال “چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم” با ترفند هایی بسیار جالب می توانید باعث افزایش طول عمر پکیج شوید با ما همراه شوید تا به سوالتان پاسخ دهیم.

چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟

نحوه افزایش عمر پکیج

چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟

گفته می شود عمر مفید یک دستگاه پکیج ۷ سال است. و هر چه املاح درون آب مصرفی شما کمتر باشد در نتیجه عمر دستگاه پکیج شما  نیز بیشتر خواهد شد چرا که املاح موجود در آب باعث ایجاد رسوب در پکیج خواهد شد .همچنین برای افزایش طول عمر پکیج نیاز است قبل از شروع فصل زمستان اقدام به سرویس آن نمایید که این کار بهتر است توسط سرویس کاران تیم آلفا تهویه انجام شود. قطعاتی که نیاز به تعویض دارند حتما باید تعویض شوند تا خساراتی به دیگر قطعات وارد ننمایند.

روش های افزایش طول عمر پکیج

روش های افزایش طول عمر پکیج

چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟

برای افرایش طول عمر پکیج باید از آن محافظت و نگهداری شود که ما در ادامه طریقه درست نگهداری کردن از پکیج را برای شما شرح خواهیم داد:

  • باید فشار پکیج را هر چند روز کنترل کنید

به شما پیشنهاد می دهیم بطور روزانه فشار پکیجتان را بررسی نمایید. فشار پکیج مورد تایید و استاندارد فشاری ما بین ۱ تا ۱٫۵ بار است و در صورت مشاهده فشاری کمتر از فشار ذکر شده می توانید با باز کردن شیر پر کن فشار را تا مرز ۱٫۵ بار افزایش دهید همچنین  اگر فشاری بالاتر از ۱٫۵ بار تا مرز ۳ بار را مشاهده کردید باید با باز کردن شیر هواگیری رادیاتور فشار را به حد نرمالش برسانید .

نکته: در صورت مشاهده نوسان بار در فشار پکیج بی شک مشکل از منبع انبساط پکیج است و بهتر است از کمک سرویسکاران آلفا تهویه بی بهره نمانید و جهت نحوه تنظیم فشار پکیج با آنها تماس حاصل فرمایید تا مشکلتان را حل نمایند.

  •  رسوب گیری پکیج

از اعمال بسیار مهم در افزایش طول عمر پکیج، رسوب گیری پکیج است که از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار است. رسوب در پکیج نوعی عامل ویران کننده است و مشکلات زیادی را برای پکیج به همراه می آورد . اگر از ما می پرسید چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم بهترین پیشنهاد ما به شما رسوب گیری پکیج است که این کار را باید سالانه یک بار انحام دهید . تنها کافیست با استفاده از مواد رسوب زدایی قبل از ورود آب به پکیج دیواری جهت رسوب گیری پکیج اقدام نمایید.

نکته: اگر از رسوب گیر های پلی سلفات استفاده می کنید حتما از آب سرد در حین شستشو استفاده کنید این عمل باعث افزایش کارایی رسوب گیری خواهد شد.

  • کنترل صافی جهت افزایش طول عمر پکیج

کنترل صافی پکیج از جمله کار هایی است که می تواند  به سوال “چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم “شما پاسخگو باشد که حداقل باید این عمل را هر دوماه یک بار انجام دهید چرا که سنگ ریزه ها درون لوله های پکیج بخصوص پکیج های تاره راه اندازی شده باعث می شود پشت صافی جمع شوند و گرما دهی پکیج را زیر سوال ببرند. پس بهتر است آن را مرتبا بررسی نمایید.

  • بررسی دودکش پکیج

بهتر است قبل از شروع فصل سرما و البته در حین راه اندازی پکیج مسیر دودکش را بررسی نمایید و از کلاهک ایمنی دودکش استفاده نمایید این موضوع نه تنها باعث افزایش طول عمر پکیج خواهد شد بلکه از خطرات گاز گرفتگی نیز جلوگیری خواهد کرد همچنین می توانید برای راهنمای انتخاب بهترین محل نصب پکیج با ما در ارتباط باشید.

  • سیستم ضدگیرپاژ پمپ از دلایل افزایش طول عمر پکیج

در پکیج های دیواری نوعی سیستم موجود است که باعث می شود آبی را ۲۴ ساعت درون سیستم ساکن مانده است را توسط پمپ به گردش درآورد. تا از گیرپاژ پمپ و جام کردن آن در امان باشند.

نکته: حال اگر این عمل توسط سیستم ضد گیرپاژ پمپ انجام نشود و آب به گردش نیاید پمپ آسیب جدی خواهد دید.

افزایش طول عمر پکیج

چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟

به پایان این مطلب رسیدیم امید است توانسته باشید به سوال اساسی شما در ارتباط با چگونه عمر پکیج را افزایش دهیم؟ پاسخی جامع و کامل داده باشیم . و در نهایت مطلبی مفید را در اختیار شما قرار داده باشیم تا شما بتوانید با استفاده از این مطلب سبب افزایش عمر دستگاه پکیج تان شوید . به شما پیشنهاد می دهیم جهت تعمیرات تخصصی پکیج به کارشناسان ما در تیم آلفا تهویه رجوع نمایید. همچنین برای خواندن مطالب بیشتر در خصوص تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج می توانید در سایت آلفا تهویه جستجو کنید.