امروز ما در این مقاله سعی داریم صرفا شما عزیزان را با نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران آشنا سازیم. همانگونه که تمامی شما عزیزان واقف هستید در تهران و همچنین کلان شهر ها، از موتور خانه ها به وفور استفاده می شود. حال تیم آلفا تهویه سعی دارد شما عزیزان را با نصب و راه اندازی موتورخانه ، تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه آشنا سازد تنها کافیست تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید تا در نهایت تمامی نکات را در ارتباط با نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه بیابید.

خدمات قابل ارائه آلفا تهویه در موتورخانه

خدمات قابل ارائه آلفا تهویه در موتورخانه

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

آیا تا به حال با تیم آلفا تهویه آشنا شده اید؟ بی شک این نام را بار ها شنیده اید چرا که تیم آلفا تهویه سعی داشته با کسب بیشترین رضایت از سوی مشتریانش نامی درخشان را در حرفه خور بجای بگذارد . آلفا تهویه یک شرکت نیست بلکه یک خانواده متشکل از افراد متخصص و کاردان در زمینه های نصب و تعمیر سرویسکاری سیستم های سرمایشی و گرمایشی و البته  نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران است. از خدمات قابل ارائه آلفا تهویه در موتورخانه می توان به نصب و راه اندازی موتورخانه ، تعمیر موتورخانه ، نگهداری موتورخانه اشاره نمود .پس به شما پیشنهاد می دهیم در صورت مشاهده هر گونه اختلال در عملکرد موتور خانه و همچنین  نیاز به نصب و راه اندازی موتورخانه به کارشناسان تیم آلفا تهویه مراجعه نمایید. شما می توانید  نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران در کمترین زمان را بر عهده تیم آلفا تهویه بگذارید.

نصب و راه اندازی موتورخانه در تهران

نصب و راه اندازی موتورخانه در تهران

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

موتورخانه چیست؟برای احداث یک موتورخانه نیاز به طراحی موتورخانه است که این امر توسط مهندسین طراح، مشاور و یا زیر نظر مهندس ناظر انجام می گیرد. حال بعد از طراحی موتورخانه نوبت به نصب و راه اندازی آن می رسد .همانطور که می دانید موتورخانه ها نوعی تاسیسات اند که جهت تامین نیاز ما به سیستم های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان ها، آپارتمان و کارخانجات و… قرار می گیرند که البته می توان آن را یک سیستم مرکزی بر شمورد که تمامی سیستم تهویه مطبوع را در خود جای داده است. برای نصب یک موتور خانه ابتدا نیاز به اجرای یک فندانسیون استاندارد است که بتواند سایر تاسیسات را مانند لوله کشی آب گرم و سرد ،نصب مخزن، عایق بندی لوله ها و اتصالات  و … را در بر گیرد.

حال ما قصد داریم در اینجا مراخل نصب و راه اندازی موتورخانه را برای شما عزیزان شرح دهیم.

۱٫  در گام اول همانگونه که در بالا ذکر شد لازم است فندانسیون استاندارد برای موتورخانه ساخته شود.

۲٫  حال نوبت به نصب دیگ آب گرم می رسد

۳٫  در گام سوم باید اقدام به ساخت کلکتور کرد

۴٫  لوله کشی مربوط به موتور خانه باید تماما انجام شود

۵٫  و در اخر نیاز است جهت نصب مخزن انبساط و البته سیستم سرمایشی بر آیید.

همانطور که مشاهده کردید ما توانستیم در ۵ گام بطور مختصر نصب موتورخانه را برای شما باز گو کنیم .

چه زمانی موتورخانه نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟

چه زمانی موتورخانه نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

تعمیر و نگهداری موتور خانه ها امری بسیار ضروری است که می تواند ازمشکلات متعددی از جمله گرم نشدن آب مصرفی موتورخانه جلوگیری نماید. زیرا همانطور که می دانید کلیه ساختمان های بزرگ، بیمارستان ها و البته کارخانجات ها نیازی ضروری به سیستم های سرمایشی و گرمایشی دارند که تمامی این سیستم ها را در موتورخانه ها جای داده و بررسی خواهند کرد حال اگر موتورخانه ها به موقع تعمیر و نگه داری نشوند چه خواهد شد؟ پس بهتر است هر چند وقت یکبار به یک متخصص نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه مراجعه و برای سرویس موتورخانه اقدام نمایید.

تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

برای تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران ابتدا بهترین گذینه پیشنهادی ما به شما عزیزان ارتباط برقرار کردن با یک متخصص است که برای  تعمیر و نگهداری موتورخانه تخصص کافی البته تجربه دارد را پیشنهاد می دهیم اما اگر می خواهید اینکار راخودتان انجان دهید ابتدا باید نکات ایمنی از جمله پوشیدن لباس مناسب و همچنین استفاده از وسایل عایق و اطمینان حاصل کردن از برق و سیم کشی را رعایت نمایید و در گام اول زمان ورود و اقدام به تعمیر موتورخانه باید درب موتورخانه را باز کرده و بعد از گذشت چند دقیقه به آنجا ورد نمایید تا از خطراتی از جمله سمی بودن هوا درامان باشید. همچنین لازم است بدانید تعمیر موتورخانه موارد زیر را شامل خواهد شد.

۱٫  تعمیر پمپ موتور خانه

۲٫  تعمیر و نگهداری از بویلر و مشعل

۳٫  تنظیم کردن شیر برقی

۴٫  تعویض شیر فلکه

۵٫  تعمیر و تعوض منبع آب دو جداره

۶٫ تاسیسات لوله کشی تعمیر و تعویض شود.

مراحل معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه

مراحل معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

پر مصرف ترین بخش انرژی  در کشور  موتورخانه است که برای کاهش انرژی مصرفی موتورخانه ها نیاز است هر چند وقت یکبار مراحل معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه انجام گیرد. معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه لازم است حداقل دوبار در سال انجام گیرد. بطور کلی مراحل معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه به  شرح زیر است:

۱٫  سیستم مولد انرژی بازبینی می شود.

۲٫  شناسنامه فنی موتور خانه تهیه شود

۳٫  گزارش بازرسی و آزمون معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه ارایه شود

۴٫ بازبینی خط سوخت رسانی

هزینه تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه

هزینه تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه

نصب، تعمیر و نگهداری موتورخانه در تهران

برای جلوگیری از آسیب های جدی به موتورخانه ها تنها کافیست مقداری کمی هزینه پرداخت نمایید. این هزینه جهت تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه گرفته می شود . از مهمترین عواملی که سبب کم و زیاد شدن هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه ها می شوند متراژ موتورخانه و میزان فضای آن است. هر چقدر فضا و متراژ موتور خانه بیشتر باشد از انشعابات بیشتری نیز استفاده کرده است در نتیجه هزینه نگهداری از موتورخانه افزایش می یابد. همچنین پیچیدگی سیستم موتورخانه به دلایلی از جمله تعداد واحد های ساختمان و پیچیدگی تاسیسات (سونا، جکوزی ) سبب افزایش هزینه نگهداری از موتورخانه می شود.