شاید نام کولر گازی اینورتر را بارها شنیده باشید و سوالی در ذهنتان نقش بسته باشد که کولر گازی اینورتر چیست؟ کولر های گازی اینورتر یا همان کم مصرف امروزه از بازار داغ خرید و فروش برخوردارند و مقاله امروز به شرح کولر گازی اینورتر اختصاص داده شده است و ما از شما عزیزان می خواهیم با ما همراه باشید تا کولر گازی اینورتر را با یکدیگر بررسی کنیم.

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

در اولین گام نوبت به سوال کولر گازی اینورتر چیست می رسد برای پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم قدمت استفاده از سیستمی برای خنک کردن محیط به سالهای بسیار دور می رسد و طی تحقیقات بدست آمده اولین کسانی که برای خنک کردن هوا دست بکار شدند مصریان بودند که توسط نی و آب و فن هوا را خنک می کردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی حدود صد سال است که کولر های گازی صدر تمام سیستم های تهویه مطبوع شده اند و در بازار رقابت دستگاه های سرمایشی حرف اول را خواهند زد .هماطور که می دانید با توجه به مسئله یارانه ای کردن آب و برق و گاز و بالا رفتن قیمت آن ها مردم در تلاشند از دستگاه های الکتریکی کم مصرف استفاده کنند تا مصرف انرژی برقشان پایین بیاید. کولر های گازی اینورتر راه حلی برای این موضوع است چرا که ای نوع کولر گازی کم مصرف اند و به تعبیری کولر اینورتر همان کولر گازی کم مصرف است. کولر گازی اینورتر یک پیشرفت و گامی بزرگ در صنعت کولر های گازی بشمار می رود. و گفته می شود اینورتر یک قطعه نیست بلکه یک سیستم حاوی نرم افزار و سخت افزار است و اینورتر تعبیه شده در کولرگازی نوعی مبدل برق یا دستگاه الکتریکی  جهت تبدیل جریان برق مستقیم  DC به جریان متناوب AC  است.

مزایا کولر گازی اینورتر

مزایا کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

۱٫  از مهمترین مزیت های کولر های گازی اینورتر مصرف برق کم آن است که این مزیت آن را نسبت به سایر کولر های گازی متمایز کرده است.

۲٫  کولر های گازی اینورتر در خنک کردن محیط و سرمایش بسیار سریع هستند.

۳٫  کولر گازی اینورتر نسبت به سایر دستگاه های سرمایشی از سر و صدای کمی بر خوردارند و می توان گفت با انتخاب این کولر گازی شما می توانید آسایش را برای خانه تان به ارمغان آورید.

۴٫  از دیگر مزیت های اینورتر داشتن ظاهری بسیار زیباست که در هنگام خرید نظر مشتری را به خود جلب می کند.

۵٫  کاهش ضربات مکانیکی در کولر های گازی اینورتر سبب شده است طول عمر این دستگاه ها افزایش یابد.

۶٫  از مزیت های جالب و خواندنی کولر های گازی این است که بدون نیاز به قطع جریان برق می توان کولر را خاموش و روشن کرد.

معایب کولر گازی اینورتر

معایب کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

باید تاکنون به این موضوع پی برده باشیم که هر گونه دستگاهی که داری مزیت های فراوانیست بی شک معایبی نیز دارد.که بعد از بررسی مزیت های کولر گازی اینورتر نوبت به این می رسد که با یکدیگر معایب این کولر گازی را برشماریم.

۱٫  افزایش ۴۰ درصدی هزینه خرید این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های سرمایشی از جمله معایب این دستگاه به شمار می رود.

۲٫  باید بسیار دقت داشت که خللی در مادر برد این دستگاه بوجود نیاید چرا که مادر برد در کولر های گازی اینورتور همانند مغز عمل می کند و تمامی قطعات کولر گازی به مادر برد متصل است و کوچکترین خرابی از سمت مادر برد باعث ایجاد بروز خطا در تمامی دستگاه می شود.

۳٫  هم چنین برای تعمیر کردن این دستگاه نیاز به تعمیر کار با تجربه و حرفه ای است که البته نیاز نیست این مورد از معایب کولر گازی اینورتر شما را نگران کند چرا که شما می توانید در صورت مشاهده هر گونه خللی در دستگاه با متخصصین ما درتیم آلفا تهویه مراجعه فرمایید تا به بهترین شکل ممکن مشکل شما را حل نمایند.

۴٫  اگر قطعه ای از اینورتر دچار آسیب دیدگی شده و نیاز به تعویض داشته باشد یافتن آن قطعه در ایران کار آسانی نیست.

ویژگی های کولر گازی اینورتر

ویژگی های کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر گازی اینورتر نوعی دستگاه هوشمند است که با سنجیدن جریان موتور به آن بار می دهد که البته در بیشتر مواقع مقدار بار داده شده به موتور کمتر از جریان نامی آن است که این ویژگی بعلاوه کاهش هزینه برق مصرفی سبب افرایش طول عمر مفید موتور نیز می شود. و اما ازدیگر خصوصیات کولرهای گازی اینورتر می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود.

  • کاهش انرژی مصرفی
  • امکان تغییر دادن سرعت موتور
  • تغییر جهت چرخش موتور
  • امکان کنترل از راه دور

مقایسه کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی

مقایسه کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

۱٫ اولین تفاوت بین کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی در قیمت آنهاست که در این مورد کولر های گازی اینورتر بسیار گران تر از کولر گازی های معمولی اند.

۲٫ در دومین مقایسه بین کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی،اینورتر برنده خواهد شد چرا که دارای مصرف انرژی بسیار کم در مقایسه با کولر گازی های معمولی است که این موضوع تفاوت قیمتی آنها را نیز جبران خواهد کرد.

۳٫  همانطور که در معایب اینورتر ذکر شد این نوع کولر گازی به علت سیستم پیچیده ای که دارند در زمان بروز مشکل نیاز به متخصص و تعمیر کار حرفه ای تری نسبت به کولر های گازی معمولی دارند.

۴٫  سرعت سرد سازی که از تفاوت های عمده کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی است در کولر گازی اینورتر بیشتر مشاهده می شود.

۵٫  با هر بار روشن شدن کولر گازی معمولی و استارت کمپرسور صدایی به گوش می رسد اما این صدا در مورد کولرهای اینورتور به گوش نمی رسد و کولر گازی اینورتور بدون سر و صداست.

سیستم کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟

به پایان این مطلب رسیدیم و تمام تلاش ما این بود شما عزیزان را بطور کامل با سیستم کولر گازی اینورتر آشنا سازیم امید است که شما نیز به کارشناسان ما در تیم آلفا تهویه اتماد کرده و جهت هر گونه سرویس، نصب و تعمیر کولر گازی با ما ارتباط برقرار کرده تا در اسرع وقت به نیاز شما پاسخ دهیم.

مطالبی که می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد کولر های گازی بخوانید را می توانبد در این سایت جستجو کنید.