چرا آب پکیج سرریز می شود؟ علت سرریز شدن آب پکیج چیست؟ این مقاله توسط متخصصین تیم آلفا تهویه جهت پاسخ به این سوالات گرد آوری شده است چرا که هر چه روزهای گرم تابستان می گذرند به روزهای زمستانی نزدیک می شویم و در این روزها پکیج ها نقش عمده ای در تامین گرمایش منازل ما ایفا می کنند. حال اگر پکیج شروع به آب ریزی کند مشکل از کدام قسمت پکیج است و علت آب دادن پکیج چیست؟ با ما همراه شوید تا در ادامه دلیل آبریزی پکیج را بررسی نماییم.

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

علت سرریز شدن آب پکیج

با توجه به کامنت هایی که تا کنون از سوی شما به دست ما رسیده دریافتیم که بیشترین مشکل و از نمونه های ارور پکیج که از سوی شما عزیزان گزارش شده سرریز شدن آب از پکیج است. بنا به نحوه عملکرد پکیج یک یا دو مبدل، در قسمت تامین گرمایش آب عمل می کنند. دلایل زیادی می توانند سبب ریزش آب از پکیج شوند که در ادامه علت سرریز شدن آب پکیج را بررسی و راه حل هایی را نیز برای رفع این مشکل به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم. که البته اولین پیشنهاد ما به شما عزیزان در حین مشاهده این مشکل این است که با متخصصین تیم آلفا تهویه ارتباط برقرار کرده تا در اسرع وقت شما را یاری رسانند.

علت سرریز شدن آب پکیج

از مهمترین علت سرریز شدن آب پکیج می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱٫  سر ریز شدن آب از محل شیر پر کن دستگاه

سر ریز شدن آب از محل شیر پر کن پکیج

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: وجود نشستی در محل شیر پر کن از دلایلی است که موجب سرریز شدن آب از دستگاه می شود. همچنین از علت بالا رفتن فشار پکیج می توان به سر ریز شدن آب از محل شیر پر کن اشاره نمود.

راه حل: در این حالت اگر با چنین صحنه ای مواجه شدید ابتدا لوله را شناسایی و سپس برای تعویض آن اقدام نمایید خرابی شیر پر کن سبب مشکلات عمده ای  می شود که در صورت بروز این مشکلات باید  بلا فاصله با کارشناسان تیم آلفا تهویه ارتباط برقرار نمایید.

۲٫ سر ریز شدن آب از ناحیه پمپ پکیج

سر ریز شدن آب از ناحیه پمپ پکیج

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: سر ریز شدن آب از ناحیه پمپ پکیج  سبب خارج شدن آب دستگاه می شود. درون پکیج  برای گردش آب، پمپ سیرکولاتور در مسیر مدار گرمایش برای گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های ۵ لایه تعبیه می شوند با اینکه پمپ ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند اما بعد از گذشت چندین سال دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند و از خود مشکلاتی از جمله سر ریز شدن آب را بروز می دهند.

راه حل: برای رفع این مشکل ابتدا پیشنهاد می شود سیم کشی ها را بررسی و در صورت نیاز اقدام به تعویض پمپ نمایید.

۳٫ سوراخ شدن مبدل ها

سوراخ شدن مبدل ها

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: ترک خوردگی و سوراخ شدن مبدل های درون پکیج علت سرریز شدن آب پکیج

می شوند و درصورت اشکال در مبدل های پکیج گاهی شما مشکلاتی از قبیل سرریز شدن آب پکیج را مشاهده خواهید کرد .

راه حل: برای رفع این مشکل ابتدا باید از تیم کارشناس پکیج جهت تشخیص علت سرریز شدن آب پکیج  کمک بگیرید و اگر مشکل از مبدل ها بود باید برای رفع نشتی که این کار با استفاده از تعویض مبدل انجام می گیرد اقدام نمایید.

۴٫  اتصالات و لوله های درون دستگاه پاره شده اند

پاره شدن اتصالات و لوله های درون پکیج

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: پاره شدن لوله و اتصالات درون پکیج از دلایلی است که سبب سر ریز شدن آب از پکیج می شود. حال شاید از خود بپرسید که چه چیزی سبب شده اتصالات و لوله های درون دستگاه پاره شوند. می توان گفت حرارت زیاد از حد موجب خرابی اتصالات داخلی شده همچنین خرابی اورینگ و یا واشر نیز که از قطعات اصلی داخلی پکیج محسوب می شوند می توانند از عوامل عمده برای بروز این مشکل باشند.

راه حل: برای رفع این مشکل باید اتصالات و یا لوله مورد نظر را شناسایی و در نهایت اقدام به تعمیر و با تعویض آن نمایید.

۵٫  اتصالات زیر پکیج درست آب بندی نشده اند

عدم آب بندی درست اتصالات زیر پکیج

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: تمامی شما عزیزان پس از خریداری پکیج  اقدام به نصب می نمایید که اگر این کار بدرستی انجام نشود و یا به تعبیری اتصالات زیر پکیج درست آب بندی نشده باشند پکیج دچار اختلالات بسیاری از جمله نشتی آب می شود پس نتیجه  می گیریم آب بندی اتصالات پکیج از فرایند های مهم و ضروری در هنگام نصب پکیج است.

راه حل: برای رفع این مشکل باید اتصالات زیر پکیج را بررسی و مشکل آن ها را برطرف نمایید.

۶٫  شیر تخلیه دستگاه خراب است

خراب بودن شیر تخلیه پکیج

علت سرریز شدن آب پکیج

علت: شیر تخلیه از مهمترین قطعات درون پکیج است  همان گونه که از  نامش پیداست سبب تخلیه آب درون پکیج می شوند که اگر دچار خرابی شود آب از مسیر درست خارج نشده درون سیستم جمع می شود و پکیج  دچار نشتی می شود .

راه حل: تدبیر های اندیشیده شده برای رفع این مشکل حاکی از آن است که باید ابتدا شیر تخلیه را مورد بررسی قرار داد و در صورت مشاهده علت سرریز شدن آب پکیج اقدام به تعویض و با  تعمیر پکیج نمایید.

هنگام سرریز شدن آب پکیج چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نکات سرریز شدن آب پکیج

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

در این حالت به اصطلاح کار از کار گذشته است و یکی از عوامل بالا سبب سرریز شدن آب پکیج شده است حال برای مواجهه با این صحنه باید موارد و نکات زیر را رعایت نمایید.

۱٫  تمامی شیر های فلکه آب را ببندید.

۲٫  اتصال دستگاه پکیج را به برق قطع کنید.

۳٫  شیر گاز منزل را ببندید.

۴٫  برای تعمیرات تخصصی پکیج با تعمیر کاران تیم آلفا تهویه ارتباط برقرار نمایید.

نتیجه گیری

علت آب دادن پکیج

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

همانطور که تا اینجا خواندید ما سعی کردیم بطور کامل علت سر ریز شدن آب پکیج را برای شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم توانسته باشیم به سوال اساسی چرا آب پکیج سرریز می شود؟ که از سوی شما پرسیده می شد پاسخی جامع و کامل دهیم. این مقاله توسط تیم آلفا تهویه گرد آوری شده و شما می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از جمله نحوه رسوب گیری پکیج به سایت ما مراجعه و مطالب مورد نظر را مطالعه نمایید.