امروز سعی داریم شما را با کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج آشنا سازیم. رسوب گیری پکیج که به اصطلاح به آن اسید شویی پکیج نیز گفته می شود از نکات مهم سرویس کاری پکیج  به بشمار می روند. چرا که اگر پکیج دچار رسوب گیری شود دیگر نمی تواند عملکرد خوبی از خود بجای بگذارد پس با ما همراه شوید تا نحوه رسوب زدایی پکیج را بررسی کنیم.

چرا رسوب گیری پکیج مهم است؟

چرا رسوب گیری پکیج مهم است؟

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

چرا رسوب گیری پکیج مهم است؟ رسوب گیری پکیج از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوری که اگر بصورت دوره ای رسوب گیری پکیج انجام شود از بسیاری از خطرات جبران ناپذیر و هزینه های بالا برای تعمیر و سرویس پکیج جلوگیری می کند.

اگر می خواهید به راندمان و افزایش بازدهی پکیج کمک کنید تنها کافیست اقدام به رسوب گیری پکیج و اسید زدایی پکیج کنید. همانطور که شنیده اید پیشگیری بهتر از درمان است پس با سرویس پکیج و رسوب گیری آن از بسیاری از هزینه های بالا جلو گیری کنید چرا که با مقداری کمی هزینه سالیانه جهت سرویس پکیج می توانید مابقی سال را آسوده سپری کنید.

چه زمانی رسوب زدایی پکیج نیاز است؟

چه زمانی رسوب زدایی پکیج نیاز است؟

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

پیش از اینکه شروع به راه اندازی پکیج ها کنید بهتر است ابتدا گامی به سوی رسوب گزاری یا همان اسید شویی پکیج بر دارید زیرا این کار از مهمترین و ضروری ترین کارهایی است که باید برای حفظ سلامت پکیج انجام دهید. اگر احساس کردید فشار آب گرم کاهش پیدا کرده و با زمان زیادی نیاز است تا آب گرم شود بدانید که پکیج نیاز به رسوب گیری و اسید شویی دارد که باید این کار را به یک فرد متخصص بسپارید که البته ما متخصصین تیم آلفا تهویه را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم.

آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

ما سعی کردیم برای شما عزیزان کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج را فراهم کنیم تا شما با خواندن آن می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. آموزش نحوه رسوب گیری پکیج به دو صورت مدرن و سنتی انجام می گیرد با ما همراه باشید تا بطور کامل نحوه رسوب گیری پکیج را در اختیارتان قرار دهیم.

نحوه رسوب گیری پکیج بصورت سنتی

این روش با استفاده از جرم گیر در مراحل زیر صورت می گیرد:

۱٫  در گام اول ابتدا کاور پکیج را از روی آن جدا کرده و دو شاخه برق پکیج را از پریز جدا کنید.

۲٫  در گام دوم آب دستگاه را تخلیه کنید که برای اینکار لازم است  آب سرد پکیج را ببندید شیر پر کن پکیج در خلاف عقربه های ساعت باز شود و در نهایت آب گرم دستشویی را باز و آب سیستم را خارج کنید .

۳٫  در گام سوم باید توسط پیج آلن شماره ۴ مبدل پکیج متصل شده به بلوک ها را باز نمایید.

۴٫  در گام چهارم باید برای رسوب زدایی مبدل ثانویه اقدام کنید . مبدل با دیسکلر را با جوهر نمک و یا اسید شستشو دهید. حال اگر رسوب ها از طریق اسید شویی تخلیه نشدند مبدل را حرارت داده و به آرامی با ضربات چکش و فشار آب رسوبات کنده شده را بیرون بریزید.

۵٫  بعد از تخلیه کامل رسوب مبدل آب درون آن را تخلیه و از سمت دو سوراخ آن شروع به ریختن دیسکلر کنید. و بعد از گذشت دقایقی با فشار آب آن را بشویید .(۱۵ دقیقه)

۶٫  بعد از اینکه رسوبات بطور کامل از مبدل تخلیه شد اورینگ را در صورت نیاز تعویض و اقدام به نصب مبدل نمایید.

۷٫  بعد از نصب مبدل ثانویه فشار دستگاه را روی ۱٫۵ تنظیم و دستگاه را روشن نمایید.

نحوه رسوب گیری پکیج بصورت مدرن

در این نوع رسوب زدایی بصورت مدرن دیگر نیاز به باز کردن پکیج نیست و تنها کافیست پمپ اسید شویی را در ظرف قرار دهید و خروجی را به یک ظرف مبدل گرمایی وصل کرده و طرف دیگر مبدل را به ظرف با استفاده از شلنگ لاستیکی ارتباط می دهیم.

بعد از چند دقیقه خواهید دید پمپ تمامی جرم داخل مبدل گرمایی می گیرد. و فقط لازم است در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته مبدل را شستشو و در محل مناسب خود نصب کنید.

هزینه رسوب گیری پکیج

هزینه رسوب گیری پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

هزینه رسوب گیری پکیج به میزان جرم و رسوبات انباشته شده درون دستگاه پکیج بستگی دارد که هر چه میزان رسوبات و جرم ها بیشتر باشد کار رسوب زدایی پکیج نیز سخت و پیچیده تر می شود اما گاهی که میزان رسوبات زیاد نیست رسوب گیری پکیج با یک اسید شویی به سادگی قابل حل خواهد بود و نیازی به هزینه زیاد نیست.

نکات مهم جهت رسوب گیری پکیج

نکات مهم جهت رسوب گیری پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

همانطور که می دانید رسوب گیری پکیج با ارتباط مستقیم اسید صورت می گیرید از این رو باید نکات زیر رعایت شود:

۱٫  ماسک لباس کار ، دستکش و عینک از وسایل ضروری برای رسوب زدایی پکیج است که پیشنهاد می شود فردی که قرار است کار اسید شویی پکیج را انجام دهد حتما از این وسایل انتخاب کند.

۲٫  در حین  رسوب زدایی باید بسیار مراقب بود اسید بر روی صورت و پوستتان نپاشد .

۳٫  اگر بطور اتفاقی هر میزان اسید با پوست و صورتتان برخورد کرد فورا آن قسمت را با آب بشویید.

فواید رسوب گیری پکیج

فواید رسوب گیری پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

۱٫  از مزیت های مثال زدنی رسوب زدایی پکیج می توان به جلوگیری آن از خرابی و تعمیر پکیج اشاره کرد.

۲٫  با رسوب گذاری گرمای آب افزایش و گرمای شوفاژ ها بیشتر خواهد شد.

۳٫  رسوب گیری باعث افزایش راندمان پکیج خواهد شد.

معایب رسوب زدایی پکیج

معایب رسوب زدایی پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

بسیاری از افراد زمانی که از هزینه های ناشی از رسوب گیری مطلع می شوند از  سرویس و رسوب زدایی پکیج منصرف خواهند شد . اما این تصمیم یک اشتباه محض است چرا که رسوب درون پکیج سبب  مشکلات جدی خواهد شد از جمله است مشکلات عبارتند از:

۱٫  درجه حرارت آب خروجی پایین و بالا می شود.

۲٫  پکیج دچار افت فشار و آب خروجی دستگاه کم می شود.

۳٫  عمر مفید پکیج کاهش یافته  و دستگاه خیلی سریع خراب خواهد شد .

سخن پایانی

نحوه رسوب گیری پکیج

کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

به پایان این مطلب رسیدیم و تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است .و امیدواریم توانسته باشیم کامل ترین آموزش نحوه رسوب گیری پکیج را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .همچنین می توانید برای نصب، تعمیر و سرویسکاری پکیج به مرکز تخصصی تیم آلفا تهویه مراجعه نمایید. حال اگر می خواهید مطالب دیگری را در ارتباط با پکیج مطالعه کنید می توانید مقالات زیر را دنبال کنید.

نحوه هواگیری پکیج

جامع ترین و کامل ترین لیست ارور پکیج