نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان چگونه انجام می گیرد؟ اکنون که دمای هوا سرد می شود ، ما شاهد افزایش تعداد تماس های صاحبان خانه با یخ زدگی پکیج به عنوان یک مشکل اساسی هستیم. معمولاً بعد از اینکه به خانه می روید ، با خود می گویید چرا پکیج خانه را گرم نمی کند و متوجه می شویم که واحد بیرونی پکیج در یخ های جامد یخ زده است. صرف نظر از نوع تهویه مطبوع ، اکثر موارد یخ زدگی سیستم پکیج را می توان به دلایلی که در ادامه راجب آنها صحبت می کنیم نسبت داد.

دلایل یخ زدن پکیج در فصل زمستان

دلایل یخ زدن پکیج در فصل زمستان

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

  • تاثیر جریان هوا

اگر در پکیج شما هوای کافی وجود نداشته باشد ، کویل تبخیر کننده شما سرانجام منجمد می شود و باعث می شود واحد بیرونی پکیج شما یخ زده و کار را متوقف کند. شایع ترین علت این امر ، فیلتر هوا کثیف است. خاک همچنین می تواند روی سیم پیچ تبخیر کننده جمع شود و باعث گرفتگی آن شود. این به طور معمول در صورتی اتفاق می افتد که سیستم بیرونی پکیج بدون فیلتر کار کند یا اگر فیلتر استفاده شده بسیار کثیف باشد ، برای سیستم بسیار کوچک باشد یا از کیفیت پایین برخوردار باشد. همچنین ممکن است مشکلات جریان هوا توسط یک فن معیوب یا مجاری و دریچه های بسته یا مسدود شده ایجاد شود.

شما می توانید برای آگاهی از نحوه هواگیری پکیج به سایت ما رجوع نمایید.

  • طراوت کم

اگر احساس می کنید یک یا دو بار در فصل ، یک یا دو بار مبرد را به سیستم پکیج خود اضافه کنید ، شرط ایمن است که شما در جایی از سیستم نشت داشته باشید. نشت می تواند به عنوان لرزش دادن قطعات با گذشت زمان یا شل شدن اتصالات یا اتصالات ایجاد شود. نشت می تواند باعث افت فشار درون سیم پیچ تبخیر شود. سپس رطوبت روی سیم پیچ جمع شده و منجمد می شود. یخ از داخل به خارج از پکیج شما پیش می رود تا زمانی که دیگر نتواند عملکرد خود را انجام دهد.

  • دمای هوا

دمای هوا در فضای باز باید در یک محدوده مشخص باشد تا یک سیستم پکیج به طور مؤثر کار کند. حتی اگر یک جریان الکتریکی که در حالت کار کامل است ممکن است اگر دمای هوای بیرون خیلی کم باشد ، خوب کار نکند. هنگامی که پکیج در حاله کار کردن باشد وقتی دمای بیرون خیلی خنک باشد ، فشار داخل سیستم می تواند افت کرده و باعث یخ زدگی پکیج در منزل شود. این یک مشکل شایع در اینجا در زمستان های ایران است ، به خصوص در اواخر پاییز و اوایل زمستان که دمای روز می تواند بسیار سرد باشد.

  • موتور دمنده معیوب است

اگر موتور دمنده همراه با بقیه سیستم کار نکند ، ممکن است سیستم پکیج منجمد شود. یکی از نشانه های اینکه ممکن است یک موتور دمنده معیوب داشته باشید این است که قسمت خارجی پکیج شما اجرا می شود ، اما قسمت داخلی سیستم به هیچ وجه کار نمی کند.

  • گیر کردن کنتاکتور

قسمت کوچکی از قسمت پکیج شما به نام کنتاکتور می تواند گیر کند. این اجازه می دهد تا واحد خارجی به طور مداوم اجرا شود تا در نهایت یخ زده شود. با خاموش کردن سیستم تهویه هوا در ترموستات می توانید ببینید که آیا این مشکل وجود دارد یا خیر. اگر واحد خارج از خانه حتی اگر ترموستات خاموش باشد به کار خود ادامه می دهد ، به احتمال زیاد یک کنتاکتور دارید که گیر کرده است. تنها راه برای خاموش کردن سیستم در این شرایط خاموش کردن آن در قطع کننده مدار است.

یخ زدن پکیج در زمستان

یخ زدن پکیج در زمستان

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

با وجود تعمیرات اساسی و تنظیم پکیج به طور منظم از بیشتر دلایل یخ زدگی سیستم های پکیج می توان جلوگیری کرد. توصیه می کنیم صاحبان خانه در مناطق سرد سیر به طور مرتب فیلتر را در سیستم پکیج تغییر دهند. بسته به نوع فیلتر موجود ، فیلترها باید هر یک تا سه ماه تغییر کنند.اگر پیش بینی می شود دمای شب پایین تر از ۶۰ درجه فارنهایت باشد ، شما باید پکیج خود را خاموش کرده و پنجره را باز کنید.
در آلفا تهویه ، ما به ساکنان تهران بسته ای برای تنظیم و رسوب گیری پکیج، مقرون به صرفه ارائه می دهیم. تکنسین های ما بیش از ۲۰ ویژگی عملکردی و ایمنی پکیج شما را تمیز ، بازرسی و آزمایش می کنند تا اطمینان حاصل شود که پکیج شما برای سالهای آینده با اطمینان و کارآمد کار می کند.

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

زمانی که مشغول اعمال تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری هستید باید این را نیز در نظر بگیرید که ممکن این در فصل زمستان واحد خارجی پکیج دچار یخ زدگی شود . حال برای آگاهی از نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان در ادامه همراه ما باشید. روش های بسیاری نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان وجود دارد. اگر این مراحل ساده را که در زیر برای شما بیان کرده ایم ، دنبال کنید، ما اطمینان می دهیم که همه چیز خوب خواهد بود.

۱- در گام اول از نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان مدار پکیج را در نزدیکی واحد خود پیدا کنید و سوئیچ را خاموش کنید. این کار باعث می شود تا پکیج در روزهای گرمتر زمستان خاموش نشود و آب را که می تواند به طور بالقوه یخ بزند ، دور نگه دارد.
پنل برقی شما همچنین دارای یک برش (یا دو) برای پکیج شما است. ما به شدت توصیه می کنیم که قطع کننده ها را در حالت خاموش در طول زمستان بچسبانید تا ضامن برق پکیج به طور تصادفی روشن نشود.

۲- گام دوم در نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان  شستوشوی پکیج است. با استفاده از شیلنگ ، هرگونه گرد و غبار ، حفره پرنده ، اشکالات و گرد و غبار را از واحد پکیج و همچنین هر برگ ، شاخه های کوچک و چمن را بشویید. مهم است که قبل از شروع مراحل بعدی اجازه دهید واحد شما کاملاً خشک شود.

۳- در سومین گام از نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان لازم است پوشش لوله های کف استفاده شود. درپوش های لوله فوم را بر روی هر لوله خارجی در معرض برش و مناسب قرار دهید. این مرحله به عایق کاری لوله ها و محافظت از آنها در برابر دمای شدید زمستان کمک می کند. برای نگه داشتن کاورهای کف، نوار مجرای محکم را در اطراف پوشش بپیچید.

۴- در چهارمین گام باید پکیج را مانند یک هدیه بسته بندی کنید تا بدین شکل از یخ زدی آن جلوگیری کرده باشید. یک پوشش پلاستیکی را انتخاب کنید که ضد آب باشد و واحد خارجی پکیج را کاملاً بپوشاند. برخی از تولید کنندگان برای هر واحد پوشش خاص طراحی می کنند.

۵- در نهایت یک فنجان قهوه درست کنید بله درست شنیدید! یک قدم عقب بردارید و سخت کوشی خود را تحسین کنید.پکیج شما اکنون برای زمستان آماد است.اطمینان حاصل کنید که پکیج خود را یک بار در هفته بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاور هنوز مطمئن بوده و محکم بسته شده است. هر نوع زباله را که ممکن است  در بالای زمین مانند شاخک ها ، ماسه سنگ ها،برق و یخ قرار بگیرد بشویید.

اگر پکیج همچنان دچار یخ زدگی بود چه کاری انجام دهیم؟

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

اگر پکیج یخ زدگی خود را ادامه می دهد ، باید فوراً آن را خاموش کنید. نه تنها ادامه کار با پکیج شما خوب عمل نمی کند بلکه می تواند آسیب قابل توجهی به سیستم وارد کند. به غیر از چک کردن فیلتر هوا کثیف ، تشخیص و ترمیم مشکل باید به یک متخصص آلفا تهویه واگذار شود. تلاش برای تمیز کردن ، تعویض یا تعمیر هر یک از اجزای دیگر خود می تواند باعث آسیب بیشتر و حتی ضمانت سازنده شما شود.
نحوه جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان به صبر خاصی نیاز دارد. درست مانند یخ کوهی ، یخی که در قسمت خارج از واحد پکیج خود مشاهده می کنید فقط بخشی از مشکل است. اگر یخی وجود دارد که می بینید ، در آن قسمت داخل سیستم تهویه مطبوع شما یک بلوک جامد از یخ است که می تواند چندین ساعت طول بکشد تا ذوب شود. هنگامی که شما می توانید پکیج خود را روشن کنید ، می تواند چندین ساعت طول بکشد تا به یک درجه حرارت راحت برسد.
درآلفا تهویه ، راحتی خانواده شما اولویت اول ما است. امروز برای برنامه ریزی تنظیم سالانه پکیج خود تماس بگیرید. تکنسین های حرفه ای و ماهر ما نیز ۲۴ ساعت شبانه روز برای کلیه نیازهای تعمیرات تهویه مطبوع شما در دسترس هستند.