با راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در خدمت شما عزیزان هستیم. سیستم ها معمولاً در پاییز ، هنگامی که پکیج بعد از یک تابستان طولانی کارش دو برابر می شود ، دچار نقص می شوند. در حالت ایده آل باید سیستم گرمایش خود را در فواصل منظم در ماه های گرم روشن کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود.
اما اگر مشکلی پیش آمد ، نگران نباشید. بسیاری از مشکلات نسبتاً ساده هستند اگر برند ایران رادیاتور را انتخاب نموده اید برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور اصلا نگران نباشید. در اینجا برخی از متداول ترین موارد تأثیرگذار عیب یابی پکیج ایران رادیاتور آورده شده است. با ما همراه باشید.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

۱٫  توزیع ناموزون گرما

توزیع ناموزون گرما

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر مشکل قسمت بالای رادیاتور با دمای متفاوت تا نیمه پایینی را تجربه کردید ، معمولاً متوجه خواهید شد که این امر به دلیل ایجاد هوا در سیستم گرمایش مرکزی است. برای اصلاح این مسئله ، شما باید رادیاتور را هواگیری کنید که می تواند پس از خاموش کردن سیستم ، رادیاتور را با استفاده از کلید رادیاتور هواگیری کنید.

۲٫ ضربه زدن به صدا

ضربه زدن به صدا

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

عملکرد لوله های انبساط و انقباض در فرآیند سیستم پکیج از مشکلاتی هستند که نیاز به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور دارند.  می تواند هنگام خاموش یا روشن شدن سیستم باعث ضرب و شتم صدا شود. این می تواند برای لوله های قدیمی یا لوله هایی که خیلی نزدیک به هم قرار دارند عادی شود. انجام تعویض لوله باید این مشکل را برطرف کند.

۳٫ بدون گرما

بدون گرما

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر سیستم  پکیج ایران رادیاتور در فصل زمستان قادر به گرم کردن خانه شما نیست ، بررسی کنید که آیا شما هنوز هم قادر به دریافت آب گرم هستید یا خیر. اگر فقط گرمایشی را ایجاد کند ، این مسئله توسط پمپ پکیج و شیر پمپ ایجاد می شود. اگر رادیاتورهای شما از گرما استفاده نمی کنند و آب گرم نیز از کار افتاده است ، خاموش کردن سیستم و تعویض فیوز باید مشکل را برطرف کند. چراغ خلبان را بررسی کنید تا از کارکرد آن اطمینان حاصل کنید و به دنبال مشکلات احتمالی در مورد منبع تغذیه باشید.

۴٫ فقط بعضی از رادیاتورها

فقط بعضی از رادیاتورها

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر فقط برخی از رادیاتورها در یک پکیج دچار گرما شوند ، این می تواند ناشی از یک سیستم نامتعادل باشد. این ممکن است به این صورت باشد که رادیاتورها نزدیک به منبع تغذیه ، گرما را از دست می دهند و از ادامه آن جلوگیری می کنند. لازم است سیستم مجدداً تعادل برقرار شود تا گرما به همان اندازه پخش شود.

۵٫ اختلاف ترموستات

اختلاف ترموستات

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

در شرایطی که گرما با دمایی که ترموستات در آن قرار دارد مطابقت ندارد ، این می تواند ناشی از ایجاد زنگ زدگی در رادیاتورها باشد. این مانع از جاری شدن آب گرم در آن می شود. شاید لازم باشد رادیاتورها را جدا کرده و آنها را با شیلنگ بیرون بزنید.

سوالات رایج در ارتباط با عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

سوالت رایج در ارتباط با عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر خانه شما مانند یک کوه یخ است یا فقط آب سرد از شیرهای آب شما ریخته می شود ، برخی کار های مفید وجود دارد که می توانند به شما کمک می کنند تا در مورد ماهیت مشکل اطلاعاتی را به سویسکار پکیج بدهید.در اینجا ذکر شده است که متداول ترین مشکلاتی که می تواند در مورد سیستم پکیج ایران رادیاتور بوجود آید چگونه رفع شود به تعبیری راهنمای کامل عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در اختیارتان قرار می گیردد  ، راه حل ها و نکات مفید در مورد کارآیی پکیج در اینجا وجود دارد تا شما و خانواده تان بار دیگر دوست داشتنی و گرم باشید.
بیشتر بخوانید: کامل ترین لیست ارور پکیج

  •  اگر آب گرم وجود ندارد

بررسی کنید که برنامه نویس پکیج روی “روشن” تنظیم شده باشد. ممکن است به اشتباه خاموش شده باشد.

بررسی کنید که ترموستات ها به سطح صحیح رسیده باشند.

بررسی کنید که منبع برق روشن باشد یا اینکه فیوز گرمایش مرکزی منفجر نشده باشد. اگر هر دو خوب باشند اما برنامه نویس قدرت دریافت نمی کند ، ممکن است یک اتصال شل وجود داشته باشد. برای بررسی سیم کشی با یک برقکار تماس بگیرید.

اگر یک شیر موتوری تعبیه شده است (برای کنترل جریان آب گرم از دیگ) ، اهرم دستی را برای باز کردن آن بکشید. در صورت وجود مقاومت ، دریچه به درستی باز نمی شود. این می تواند یک موتور سوخته را نشان دهد. با آلفا تهویه تماس بگیرید.

اگر پمپ کار نمی کند ، می توانید سعی کنید آن را به صورت دستی شروع کنید. سیستم پکیج ایران رادیاتور  را خاموش کنید و صبر کنید تا پمپ سرد شود. پیچ وسط پمپ را برداشته و پروانه (استارت دستی پمپ) را بچرخانید. در برخی مدل ها ، این پیچ کوچک است که با یک پیچ گوشتی چرخانده شده است. اگر این کار نمی کند ، سعی کنید به محکم ضربه زدن به پمپ ، پوسته را محکم بزنید ، اما به آرامی ، با مالچ ۲ یا ۳ بار ، یا پمپ را بردارید ، و آب تمیز را از طریق آن با آب پاشی کنید. آن را در آب فرو نکنید. اگر هیچ کدام از این ها کار نکرد ، پمپ را تعویض کنید.

  •  اگر پکیج کار کند اما آب گرم وجود ندارد

اطمینان حاصل کنید که ترموستات موجود در استوانه آب گرم ۶۰ درجه سانتیگراد تنظیم شده است.
بررسی کنید که شیر موتوری (در صورت تعویض) به سیلندر باز باشد.
دریچه رهاسازی هوا را در کنار استوانه آب گرم (در صورت وجود) از بین ببرید. دریچه معمولاً روی لوله ای است که وارد کویل گرمایش می شود.

اگر اتفاقی غیرمنتظره با پکیج شما در زمستان رخ دهد ، مانند اینکه شما به طور ناگهانی آب گرم خود را از دست دهید ، یا رادیاتور دارید که از گرم شدن امتناع می کند ، می تواند به معنای واقعی در یک خانه سرد باشد.
اگر در دستگاه گاز مشکلی دارید ، همیشه باید با یک تعمیر کار جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید ، اما برخی از مشکلات کوچکتر (مانند رادیاتورهایی که به طور صحیح گرم نمی شوند) می توانند به راحتی برطرف شوند.

  • قسمت بالایی رادیاتور سرد است

راه حل: اگر قسمت بالای رادیاتور سرد است ، این احتمالاً به معنای هوای موجود در سیستم است ، متوقف کردن پركردن رادیاتور با آب. برای آزاد کردن هوای به دام افتاده ، باید رادیاتور را هواگیری کنید.
این کمتر از آنچه به نظر می رسد دلهره آور است. در مرحله اول ، با لمس رادیاتورهای خود ، هنوز هم آب گرم در سیستم وجود دارد و سپس گرمایش مرکزی را خاموش کنید. به رادیاتور فرصت دهید تا خنک شود ، سپس دریچه خونریزی شده را در رادیاتور پیدا کنید (این یک دریچه کوچک در کنار رادیاتور نزدیک قسمت بالای آن است).
یک حوله یا کاسه کوچک زیر شیر را برای محافظت از فرش خود قرار دهید ، سپس با یک کلید هواگیری آن را ۱۸۰ درجه ضد جهت عقربه های ساعت بچرخانید .
رادیاتور ابتدا هوای به دام افتاده در سیستم را بیرون می کشد ، که اجازه می دهد تا آن را با آب پر کند. بعد از بیرون آمدن هوا ، شروع به آبگیری آب می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شیر را ببندید. اگر پکیج ایران رادیاتور  یک سیستم آب بندی شده است (یکی بدون مخزن تغذیه و انبساط در انبار) ، فشار را بررسی کنید.

  • مشکل: قسمت پایینی رادیاتور سرد است

راه حل: تکه های سرد در پایین رادیاتور ممکن است به معنای ایجاد مقیاس باشد ، زنگ زدگی یا جرم مانع جریان آب می شود  وباید آموزش نحوه رسوب گیری پکیج را مطالعه نمایید .

  • مشکل: وسط رادیاتور سرد است

راه حل: این ممکن است به معنای زنگ زدگی و لجن در حقیقت قسمت پایین رادیاتور را مسدود کند. برای تمیز کردن رادیاتور خود باید آن را برداشته و آن را بیرون بریزید. در بعضی موارد رادیاتور شما به تعویض نیاز دارد. این یک کار اصلی است و برای انجام آن باید با یک لوله کش تماس بگیرید.

  • مشکل: بعضی از رادیاتورهای من داغ تر از دیگر رادیاتور ها هستند

راه حل: داشتن یک یا چند رادیاتور که سرسختانه از گرم شدن خودداری می کنند می تواند بسیار ناامید کننده باشد. ابتدا باید دریچه ها را در هر طرف رادیاتور بررسی کنید ، که جریان آب را از طریق رادیاتور کنترل می کنند. اطمینان حاصل کنید که این هر دو باز هستند. سرانجام ، در جایی که رادیاتورهای سرد در خانه هستند ، می توانید سرنخ هایی راجع به آنچه اشتباه است به شما نشان دهد. اگر در طبقه بالا باشد ، ممکن است علامت آن باشد که آب کافی در سیستم وجود ندارد. و اگر این فقط رادیاتورهای طبقه پایین شما باشد ، این نشانگر پمپ معیوب است.