در جواب این که چرا کولرگازی باد گرم میزند؟ باید گفت که دلایل مختلفی وجود دارد از جمله تمام شدن گاز کولر، خرابی کمپرسور و … .در مورد علت باد گرم کولر گازی چیست؟ باید بگویم که یک امر طبیعی نیست و باید آن را جدی بگیرید و در صورتی که علم کافی در این زمینه ندارید باید به تکنسین های تعمیر کولرگازی مراجعه کنید. اگر به جواب چرا کولر گازی باد گرم میزند نرسیدید به آلفا تهویه مراجعه کنید.

علت باد گرم کولر گازی چیست؟

دلایل مختلفی برای جواب به سوال ” چرا کولر گازی باد گرم میزند ” و  “علت باد گرم کولر گازی چیست؟ ” وجود دارد که در ادامه به صورت کامل توضیح داده خواهند شد.
قبل از هر کاری برای فهمیدن اینکه علت باد گرم کولرگازی چیست؟ ریموت کنترل را چک کرده و مطمئن شوید روی حالت کول است و پس از آن در صورتی که مشاهده کردید باد آن گرم است کولر را خاموش کنید تا در صورتی که با مشکل کوچکی رو به رو است جدی نشود و کمپرسور یا موتور آن نسوزد و پس از آن بهتر است با آلفا تهویه تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان نیروهای متخصص و حرفه ای خود را جهت رفع مشکل کولر گازی شما بفرستد.
کولرهای گازی در دو حالت مختلف می توانند باد گرم دهند که دلایل متفاوتی دارند:

 1. در صورتی که کولر را تازه خریداری کرده باشید و مطمئن باشید که هیچ کدام از قطعات آن ایراد نداشته اند.
 2. در حالت دوم در صورتی است که کولر گازی مدتی کار کرده باشد و سپس دچار مشکل شود.

در حالت اول که کولر گازی را تازه خریداری کرده اید و مطمئن هستید که قطعات کولر گازی شما سالم هستند و ایرادی ندارند، باید دلیل اینکه ” چرا کولر آبی باد گرم میزند ” را بفهمید  چند دلیل وجود دارد که باعث ارور کولر گازی شما می شود:

 • میزان ظرفیت کولر گازی نسبت به محیط

قبل از خرید کولر گازی باید آن را مطابق با محیط خود انتخاب کنید که بتواند محیط مورد نظر شما را به اندازه کافی خنک کند.
چند معیار مختلف جهت تطبیق کولر گازی با محیط وجود دارد که اگر مطابق آن ها کولر خود را انتخاب کنید دیگر نیاز به جستجوی علت خاموش شدن کولر گازی و یا حتی علت باد گرم کولر گازی چیست؟ نیست که در ادامه برای شما نام برده خواهند شد.
از معیارهای انتخاب کولر گازی در نظر گرفتن میزان دمای محیط، نوع فعالیت و تعداد نفرات که در یک محیط اند، میزان باد کولر گازی و تعداد کولر گازی های موجود در محیط است که باید به آن ها توجه شود و در صورتی که این طبق این معیار ها انتخاب شود دیگر این سوال پیش نمی آید که چرا کولر گازی باد گرم می زند و یا نیاز به جستجوی علت باد گرم کولر گازی چیست؟ نمی باشد.

 • پنل خارجی (کمپرسور) کولر گازی در معرض نور خورشید قرار گرفته است

در کولر های گازی جهت خنک نمودن هوای محیط از کمپرسور استفاده می شود که به صورت کلی در قسمت خارجی کولر گازی قرار می گیرد.
وقتی که نور خورشید در طول روز به صورت مستقیم به آن می تابد باعث می شود که کولر گازی باد گرم میزند و یکی از علت باد گرم کولر گازی چیست؟ می باشد.

کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

به صورت کلی باید این توصیه را به شما کنیم که بهتر است کمپرسور در معرض نور خورشید قرار نگیرد چرا که باعث سوختن کمپرسور کولر گازی می شود.همچنین باعث می شود که فشار زیادی به کمپرسور بیاید و باعث افزایش برق مصرفی کولر گازی شود.
بهتر است قبل از نصب پنل خارجی را در قسمت هایی که سایه بیشتر است نصب کرده و یا سایبان بر روی آن نصب کنید در اینجا به یکی از جواب های چرا کولر گازی باد گرم میزند؟ می رسیم.

 • میزان جریان هوا:

  از دیگر جواب های علت باد گرم کولر گازی چیست؟ این است که برای نصب کولر های گازی باید به این نکته مهم توجه داشت که جریان هوا در محیط وجود داشته باشد چراکه در محیط های بسته و خفه باعث می شود محیط دم کرده و هوا اصلا خنک نشود و همچنین باعث می شود کولر باد گرم بزند و جواب چرا کولر گازی باد گرم میزند داده می شود.

  در حالت دوم که کولر مدت طولانی کار کرده است جواب چرا کولر گازی باد گرم میزند متفاوت است که در ادامه به طور کامل توضیح داده خواهد شد:

 • عدم سرویس کولر گازی در مدت طولانی

معمولا بیشتر افراد بر این باورند که وقتی یک دستگاه را نصب می کنند کارشان تمام شده و در مرحله بعد فقط باید از آن استفاده کنند در صورتی که سخت در اشتباهند و باید پس از نصب هر چند وقت یک بار آن را سرویس کنند یکی دیگر از علت باد گرم کولر گازی چیست؟ هم سرویس نکردن آن است.
سرویس کولر گازی یکی از کارهای مهمی است که باید انجام شود که جواب چرا کولر گازی باد گرم میزند را می دهد بیشتر افراد خودشان این توانایی را دارند که آن را انجام دهند و همچنین تیم آلفا تهویه قادر به انجام این کار بعلاوه تعمیر و نصب کولرهای گازی می باشند.

 • تمام شدن گاز کولر گازی

  از دیگر جواب های چرا کولر گازی باد گرم میزند می تواند تمام شدن گاز آن باشد که یکی از شایع ترین جواب ها به علت باد گرم کولر گازی چیست؟ است.
  گاز کولر گازی یکی از مهم ترین مواردی است که باعث خنک شدن باد کولر گازی می شود که شارژ آن باید توسط تکنسین های حرفه ای انجام شود.

گاز کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

در اکثر مواقع ” علت باد گرم کولر گازی چیست؟ ” نشت لوله های گاز و همچنین شارژ گاز کولر به صورت غیر صحیح است پس بهتر است که کار را به کاردان بسپارید و با آلفا تهویه در ارتباط باشید آلفا تهویه قادر به شارژ و سرویس کولرهای گازی می باشد.

 • کثیفی و گرفتگی فیلتر های کولر گازی

  فیلتر های هوا یکی از قسمت های مهم کولر های گازی اند چرا که هوای آلوده و کثیف موجود در خانه را گرفته و به بیرون انتقال می دهند و هوای خنک و تمیز را به محیط وارد می کنند و در صورت کثیف بودن به یکی از علت باد گرم کولر چیست؟ می رسیم.
  باید گفت که فیلتر های هوا علاوه بر این مزیت خوبی که دارند معایبی هم نیز دارند که در صورت تمیز یا تعویض نکردن آن عیب خود را نشان خواهد داد معایب فیلتر های کثیف این است که هوای آلوده را به محیط بازگردانده و باعث گرم شدن و ایجاد هوای آلوده و قارچی در محیط منزل یا کار شما می شود و در صورت کثیف بودن فیلترها باید بدانید که چرا کولر گازی باد گرم میزند.

فیلتر کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • کمپرسور کولرگازی

یکی دیگر از جواب های چرا کولر گازی باد گرم میزند؟ کمپرسور کولر گازی است که یکی از مهم ترین قسمت های کولر گازی است به طوری که تعمیرکاران کمپرسور را به عنوان قلب کولر گازی معرفی کرده اند.
از دلایلی که می گویند وقتی کولر باد گرم می زند آن را خاموش کنید این است که این امکان را می دهند مشکل از کمپرسور باشد و باعث شود که بسوزد.
تشخیص خرابی کمپرسور کار آسانی نیست و هر کسی نمی تواند آن را تشخیص دهد و باید از تکنسین های حرفه ای کمک بگیرید و در صورتی که کمپرسور بسوزد هزینه بالایی دارد پس بهتر است که خودتان از دستکاری آن اجتناب کنید و خرابی کمپرسور هم یکی دیگر از علت باد گرم کولر گازی چیست؟  می باشد.

 

کمپرسور کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • سوختن فن یا موتور کولر گازی

یکی از اجزای دیگر کولر گازی که در صورت بروز مشکل باعث گرم شدن باد کولر گازی می شود فن یا موتور کولر گازی است که در صورت سوختن یا خراب شدن باد خنک را به بیرون انتقال نمی دهد.
معمولا اگر اتصال سیم ها قطع شود می توان آن را درست کرد ولی در صورتی که مشکل از خود فن باشد باید به صورت کلی باید تعویض شود.

فن کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • خرابی ترموستات

ترموستات قطعه ای در کولر های گازی است که جهت تنظیم نمودن دمای محیط با دمای دلخواه مان از آن استفاده می کنیم.
در اکثر مواقع این مشکل پیش می آید که شما هر چقدر مقدار دمای کولر گازی را پایین می آورید اصلا تغییر نمی کند و باد گرم تولید می کند در صورتی که سایر اجزای کولر گازی سالم باشند مشکل از ترموستات است و باید ترموستات تعویض یا تعمیر شود.

ترموستات کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • اختلال در برد کولر گازی

  برد کولر گازی مانند سایر اجزا به عنوان مغز کولر گازی عمل می کند و به دستور و فرمان برد است که سایر اجزا کار می کنند.
  در صورتی که برد دچار مشکل شود هیچ گونه دستوری نمی دهد و کولر اصلا کار نمی کند.

 

برد کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • تنظیم نبودن ریموت کولر گازی

بیشتر کولر های گازی سرمایشی گرمایشی اند منظور این است که در فصل سرما می توان از آن ها به عنوان سیستم گرمایشی استفاده کرد و در فصل گرما به عنوان کولر یا سیستم سرمایشی استفاده کرد.
و باید توجه کنید که روی کول تنظیم باشد که گرما تولید نکند و با توجه به این امر به سوال چرا کولر گازی باد گرم میزند میرسید.

 

ریموت کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

 • مسدود یا شکسته شدن مسیرهای لوله کشی گاز کولر گازی

اتصال پنل خارجی و داخلی کولر گازی از طریق لوله مسی برقرار می شود که در برخی مواقع با ضربه خوردن این لوله ها مسدود، شکسته و خراب می شوند که اجازه نمی دهد باد خنک به محیط برسد و کولر گازی باد گرم از خود تولید می کند.

لوله کشی کولر گازی

چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

به صورت کلی جواب سوال علت باد گرم کولر گازی چیست؟ را توضیح دادیم ولی بهتر است که این کار را به متخصصان و تکنسین های این کار بسپارید تا با مشکل رو به رو نشوید.
آلفا تهویه در جهت سرویس، تعمیر و نصب کولرهای گازی در انواع مختلف فعالیت دارد شما می توانید با اعتماد به این تیم جهت رفع مشکلات کولر های گازی و همچنین رسیدن به جواب علت باد گرم کولر گازی چیست؟ اقدام کنید.